Mieszkanie

Największe korzyści ogrzewania domu ekogroszkiem

Największe korzyści ogrzewania domu ekogroszkiem

Luca Sammarco/pexels.com

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W trakcie wyboru opału do ogrzewania pomieszczeń domowych warto poważnie zastanowić się nad ekogroszkiem. Jest to paliwo stałe produkowane z węgla kamiennego albo brunatnego, występujące w postaci drobnych okruchów o średnicy od 5 do 25 mm. Co istotne, spełnia ono wszelkie normy dotyczące minimalnej zawartości siarki czy popiołu. Jeśli chcemy zakupić poręczny ekogroszek workowany, znajdziemy go w ofercie m.in. tego sklepu internetowego: https://ekogroszek-workowany.pl/.

Paliwo niezwykle ekologiczne i komfortowe w użytkowaniu

Ogrzewanie domu ekogroszkiem jest przede wszystkim ekonomiczne oraz wydajne. Wynika to z wysokiej kaloryczności tego paliwa – nawet przy zastosowaniu stosunkowo niewielkiej ilości uzyskamy zaskakująco dużo ciepła. Drugą korzyścią wynikającą z używania omawianego opału jest wygoda. Kotły do jego spalania są bowiem wyposażone w specjalny podajnik tłokowy (ewentualnie ślimakowy), dzięki któremu proces obsługi jest niemal całkowicie zautomatyzowany. Tak naprawdę wystarczy maksymalnie dwa razy w tygodniu dorzuć odpowiednią porcję ekogroszku, a urządzenie zajmie się całą resztą. Nie musimy się zatem martwić o optymalną temperaturę.

Duże znaczenie ma również ekologiczność paliwa (brak negatywnego wpływu na środowisko naturalne). Odznacza się ono niską zawartością siarki i znacznie mniejszym wydzielaniem gazów cieplarnianych, a co więcej posiada niską wilgotność. To wszystko przekłada się bezpośrednio na minimalną ilość zanieczyszczeń przedostających się do atmosfery. Jeśli interesuje nas tani, a jednocześnie wysokokaloryczny ekogroszek Kielce są miastem, w którym kupimy go w kilku sklepach i marketach budowlanych.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*