Mieszkanie

Pagody dostępne na efigury.pl – dla miłośników orientalizmu

Pagody dostępne na efigury.pl – dla miłośników orientalizmu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pagoda to rodzaj stupy, która wywodzi się ze starożytnych Indii i została znaleziona w innych częściach Azji Południowej i Południowo-Wschodniej. Pierwotnie był to typ budynku z wieżą z wieloma okapami wspólny dla architektury buddyjskiej. 

Obecnie pagoda kojarzona jest na całym świecie, a wielu jej wygląd po prostu urzeka. W sklepie efigury.pl nabyć możecie kunsztownie wykonane pagody ozdobne w świetnej cenie!

Sekundka dla etymologi

Birmańskie, nepalskie i tajskie słowo „pagoda” – https://efigury.pl/ pochodzi od palijsko-sanskryckiego słowa „pagoda”, które odnosi się do wysokiej konstrukcji ozdobionej szczeblami i okapami. Pierwotne znaczenie jest podobne do angielskiego słowa „stupa”. W niektórych krajach może również odnosić się do miejsca, w którym przechowywane są lub wystawiane relikwie buddyjskie.

Wiele pagód zostało zniszczonych na przestrzeni dziejów z powodu wojen i klęsk żywiołowych. Jednak niektóre z nich pozostają nienaruszone do dziś, ponieważ zostały zbudowane z kamienia lub cegły, co trwa dłużej niż konstrukcje drewniane lub inne materiały używane w czasach starożytnych.

Nie możemy? Oczywiście, że możemy!

Są one również popularnymi atrakcjami turystycznymi w wielu krajach, w tym między innymi w Chinach, Japonii, Tajlandii i Wietnamie. Choć nie możemy zabrać ze sobą konstrukcji do domu, możemy mieć ją w formie miniaturowej. Ozdobne pagody dostępne są na wyciągnięcie ręki w sklepie efigury.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*