Mieszkanie

Drewniane czy plastikowe – jakie meble wstawić w ogrodzie?

Drewniane czy plastikowe – jakie meble wstawić w ogrodzie?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Ogród to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miejsc, w którym z ogromną przyjemnością wypoczywamy podczas sezonu wiosenno-letniego. Pierwsze wyższe temperatury zachęcają nas do odświeżenia kompozycji – o ile wybór roślin mamy już za sobą, o tyle selekcja odpowiedniej aranżacji może okazać się nie lada wyzwaniem. Jednym z największych dylematów pojawiających się podczas przygotowania ogrodu do codziennych spotkań i rozmów jest wybór wygodnych oraz stylowych mebli. Obecnie mamy do wyboru wiele rozwiązań, jednak skupiamy się na dwóch najpopularniejszych rozważaniach: Wybrać drewno czy plastik? Na to pytanie należy odpowiedzieć sobie indywidualnie, jednak przed dokonaniem eliminacji warto poznać najważniejsze zalety poszczególnych tworzyw.

Użyteczny plastik

Nie da się ukryć, że przez wiele lat tworzywa sztuczne królowały w naszym życiu codziennym, zarówno przy śniadaniu, obiedzie, jak i na grillu czy w pracy. Wybór syntetyków nie jest bezpodstawny, tego rodzaju materiały są niezwykle lekkie, a jednocześnie trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych. Nie wymagają skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych – wystarczy przetarcie wilgotną szmatką. Meble ogrodowe plastikowe posiadają istotną zaletę, jaką jest różnorodność kolorów, kształtów, wzorów, wykończeń.

Niepodważalną zaletą posiadania mebli ogrodowych plastikowych jest ich cena – koszt waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Pamiętajmy jednak, że średnia kwota zestawu dla czterech osób nie przekroczy granicy 350 złotych, jest to bardzo uczciwa zapłata za tego rodzaju tworzywo. Nawet jeśli jakikolwiek element kompletu ulegnie złamaniu, bardzo łatwo i szybko, a także przystępnie cenowo można dokupić brakującą część, jest to niezaprzeczalną zaletą tego rodzaju materiału. Na https://www.edomator.pl można dostać je w atrakcyjnych cenach. 

Stylowe  drewno

Wyroby z drewna ewaluowały z mało popularnego do niezwykle atrakcyjnego wykończenia naszych ogrodów. Posiadają zróżnicowane formy – proste, eleganckie, a nawet biesiadne. Tworzywa, z jakich są wykonane mogą być drewnem krajowym, do którego zaliczamy m.in. dąb, buk, sosnę lub też egzotycznym. Dostępne są w formie wykończonej oraz w pełni zabezpieczonej, ale także jako surowe, wymagające ochrony przed przystąpieniem do ich eksploatacji. Niezaprzeczalną zaletą tego rodzaju wyrobów jest ich trwałość.

Pamiętajmy o tym, że odpowiednia konserwacja zapewni długoletnie użytkowanie, a także zadowolenie. Profesjonalne sklepy oferują najróżniejsze produkty, których regularne używanie pozwala na cieszenie się takimi meblami przez bardzo długi czas. Jedyną wadą, jaką można wyszczególnić jest ich ciężar oraz związany z tym problem z przenoszeniem. Mankament ten nie powinien jednak powstrzymywać nas przed zakupem, pamiętajmy, że jest to materiał naturalny, przyjazny człowiekowi. Ponadto, wspaniale prezentuje się w otoczeniu roślin i jest biodegradowalny.

Większość statystyk wyraźnie zaznacza, że najchętniej wybieramy meble z nieśmiertelnego drewna, nie bez przyczyny panuje przekonanie, iż nie ma nic mocniejszego i bardziej trwałego niż dębowy stół, krzesła i tak dalej. Porównując wady i zalety wyżej wymienionych tworzyw odpowiedzmy sobie na pytanie jakich mebli ogrodowych potrzebujemy w tym momencie, być może mieszkamy w wynajętej nieruchomości, gdzie drewno może okazać się zbyt uciążliwe, a może właśnie chcemy nadać naszemu ogrodowi naturalnego wykończenia. Wszystkie te aspekty powinny zostać wzięte pod uwagę przy wyborze tego typu kompozycji.

Idealnym dopełnieniem krzeseł oraz stołu są także leżaki, huśtawki, a także różnorodne ławki. Tego rodzaju dodatki są bardzo praktyczne stanowiąc jednocześnie niezwykle ozdobny element naszej zielonej przestrzeni. Odpowiednie połączenie kwiatów, krzewów oraz drzew zapewni nam prawdziwą oazę spokoju i relaksu, bedąc tym samym wymarzonym miejscem na rodzinne, ogrodowe spotkania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*