Biznes i usługi

Projektowanie User Experience: dlaczego jest to ważne? Jak zacząć?

Projektowanie User Experience: dlaczego jest to ważne? Jak zacząć?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Projektowanie User Experience to proces zwiększania doświadczenia klienta z produktem lub usługą. Jest to proces ciągły i można go zastosować do dowolnego produktu lub usługi, od stron internetowych po aplikacje mobilne.

Pierwszym krokiem w projektowaniu User Experience jest zrozumienie odbiorców. Jakie są ich potrzeby? Jakie są ich problemy? Jak możesz sprawić, by Twój produkt/usługa była dla nich bardziej przydatna?

W tym artykule dowiesz się, jak rozpocząć projektowanie doświadczeń użytkownika i co należy wziąć pod uwagę, gdy to robisz. Dowiesz się również dlaczego warto poddać witrynę audytowi UX. 

Co to jest User Experience i dlaczego UX jest ważny?

User Experience to termin opisujący proces projektowania systemów i usług pod kątem potrzeb użytkowników. Projektowanie doświadczeń użytkownika jest ważną częścią całego procesu projektowania.

Wartość projektowania UX zależy od tego, jak dobrze spełnia on potrzeby i oczekiwania ludzi. Aby to zrobić, projektanci UX muszą zrozumieć wzorce poznawcze i behawioralne swoich użytkowników. aby pomóc stworzyć projekt, który jest naturalny i intuicyjny. Wartość projektu UX: Wartość projektowania UX zależy od tego, jak dobrze spełnia on potrzeby i oczekiwania ludzi. Aby to zrobić, projektanci UX muszą zrozumieć wzorce poznawcze i behawioralne swoich użytkowników, aby pomóc w stworzeniu projektu, który jest naturalny i intuicyjny.

Jakie są 5 podstawowych elementów projektowania UX?

Projektowanie User Experience to proces rozumienia i komunikowania potrzeb użytkowników przez zespół produktowy. Jest to kreatywny, iteracyjny proces, który obejmuje ludzi, dane i technologię. Pięć podstawowych elementów projektowania UX to: strategia User Experience, badania użytkowników, architektura informacji, projektowanie wizualne i projektowanie interakcji. Badania użytkowników to proces obserwacji zachowań, potrzeb lub chęci lepszego ich zrozumienia. Istnieje wiele metod przeprowadzania badań użytkowników, w tym testy użyteczności, wywiady, badania etnograficzne, sortowanie kart i badanie kontekstowe. Architektura informacji to proces, w którym struktura i zawartość systemu są projektowane w taki sposób, aby nowi użytkownicy mogli łatwo naucz się go i używaj. Nauka nie zawsze bywa prosta, a właśnie z tego powodu możemy dać szansę audytowi UX. Takowy przeprowadzony przez zespół profesjonalistów z agencji SXO, z pewnością będzie optymalnym rozwiązaniem. 

Jak wybrać odpowiednie narzędzia do swoich potrzeb jako projektant UX

Projektanci UX potrzebują narzędzi, które pozwolą im podejmować decyzje projektowe zorientowane na użytkownika. Istnieje wiele narzędzi, które mogą w tym pomóc. Jest jednak kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiednich narzędzi do swoich potrzeb.

Jeśli chcesz stworzyć prototyp, musisz znaleźć narzędzie, które pozwoli Ci szybko i łatwo tworzyć prototypy. Jeśli chcesz przetestować swoje projekty na prawdziwych użytkownikach, potrzebujesz czegoś, co jest łatwe dla użytkowników i zapewnia im łatwy sposób interakcji z tym.

Wybierając odpowiednie narzędzie do swoich potrzeb, ważne jest, aby zastanowić się, jakiego rodzaju pracy będziesz z nim wykonywać. Jeśli szukasz tylko szybkiego rozwiązania, w Internecie dostępnych jest wiele darmowych lub tanich narzędzi. Audytowi UX również warto się przyjrzeć, choćby dlatego, że oferowany bywa przez bardzo doświadczone agencje interaktywne oraz dlatego, że najczęściej oferowany jest on nieodpłatnie. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*