Biznes i usługi

Promowane produkty – jak przyciągnąć wzrok klienta?

Promowane produkty – jak przyciągnąć wzrok klienta?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu sprzedawców zastanawia się co zrobić, by dany produkt skupiał na sobie uwagę i zachęcał do kupna. Istnieje wiele rożnych zasad oraz technik, których przestrzeganie pomoże skutecznie zwiększyć Twoje obroty. Z tego artykułu dowiesz się co zrobić, by przyciągnąć wzrok klienta i zwielokrotnić sprzedaż!

Przede wszystkim promocja

Promocja pozwala na zwiększenie ilości klientów w Twoim sklepie, a także pomaga promować dany towar. Jest ona również idealnym narzędziem podczas wyprzedaży lub wtedy kiedy chcesz wprowadzić nowy produkt. Decydując się na zastosowanie tej metody powinieneś pamiętać o następujących elementach:

  • Zastosuj odpowiednie kolory, tak by zwrócić uwagę klienta

Jak wykazują badania psychologiczne, konkretne barwy przynoszą na myśl pewne emocje i tak są kojarzone również produkty o określonym ubarwieniu. Dlatego też, zapoznaj się z psychologicznym nacechowaniem kolorów i dopasuj je do sprzedawanego przez Ciebie produktu. Planując promocję zapoznaj się także z ofertą stoperów reklamowych dostępną na stronie https://pos-solution.pl/produkt/shelfstopery-stopery/.

  • Zadbaj o ekspozycję

Odpowiednio poukładane towary, z zachowaniem odpowiednich kierunków, a także ogólne rozmieszczenie produktów – to wszystko wpływa na ogólny odbiór ekspozycji. Dlatego też, zatroszcz się o ich harmonijne ułożenie, z zachowaniem właściwych odstępów, a także o to, by produktów nie było zbyt dużo.

  • Światło

Pamiętaj o tym, jak ważne jest światło na Twojej ekspozycji. Badania wskazują, iż odpowiada ono za 40% jej ogólnego postrzegania. Właściwa gra świateł oraz cieni pozwoli Ci na zbudowanie idealnego nastroju, zachęcającego do kupna Twoich produktów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*