Technologie & IT

Przekładnia ślimakowa

Przekładnia ślimakowa
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przekładnie służą do przenoszenia ruchu z elementu czynnego na bierny z jednoczesną zmianą parametrów. Są urządzeniami popularnie wykorzystywanymi w różnych urządzeniach, posiadających elementy ruchome, w tym również w układach pojazdów. Jednym z wielu typów jest przekładnia ślimakowa.

Czym odznacza się przekładnia ślimakowa?

Przekładnia ślimakowa to jeden z kilku rodzajów przekładni, odpowiedzialnej za przenoszenie bardzo dużych obciążeń. Jej szczególną cechą jest ogromna uniwersalność zastosowań, w tym możliwość wykorzystania do budowy napędów. Co równie ważne, jest to przekładnie cechująca się wysoką trwałością i solidnością, której konstrukcja gwarantuje, że dobrze sprawdzi się w układach o wielu różnych parametrach.

Żeliwo lub aluminium

Przekładnia ślimakowa oferowana na stronie https://sempolska.com.pl/motoreduktory-walcowe-keb-3-2/motoreduktory-walcowe-keb-3-2-3/ może być wykonana z żeliwa lub aluminium. Oba te materiały odznaczają się bardzo wysoką trwałością i odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Jednocześnie przekłada się to na wysoką żywotność urządzenia, a także na możliwość stosowania go nawet w bardzo wymagających układach.

Jednoczesne hamowanie

Dodatkową zaletą motoreduktorów ślimakowych jest możliwość wykorzystania ich jednocześnie jako przekładni oraz hamulców. W ten sposób zostaje ograniczona ilość komponentów, które muszą być wykorzystywane w układach ruchomych. W efekcie następuje ich odciążenie i zmniejszenie. Redukuje też ilość elementów, w które trzeba zainwestować, a następnie konserwować.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*