Technologie & IT

Serwis klimatyzacji – kiedy wykonać?

Serwis klimatyzacji – kiedy wykonać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klimatyzatory ścienne, podobnie zresztą jak i inne urządzenia domowe potrzebują nie tylko czyszczenia, ale również konserwacji. Systematyczne przeglądy mają bowiem pozytywny wpływ na funkcjonowanie takiej instalacji, co pośrednio oddziałuje na nasze zdrowie i samopoczucie. Pamiętajmy, że skutkiem braku dbania o klimatyzację może być też konieczność poniesienia sporych kosztów na naprawę czy wymianę. Z dalszej części artykułu dowiemy się, jak często należy ją serwisować. 

Oszczędź sobie stresu i pieniędzy

Klimatyzacja zapewnia nam ulgę w upalne dni i gwarantuje optymalny komfort termiczny w pomieszczeniach, a dodatkowo oczyszcza powietrze ze szkodliwych substancji i obniża jego wilgotność. Aby jednak działała prawidłowo przez długi czas, należy ją koniecznie czyścić i serwisować. Taką usługę oferuje m.in. Waso Klim. Powinno się to odbywać co najmniej dwa razy w roku, najlepiej bezpośrednio przed nadejściem sezonu letniego (przełom marca oraz kwietnia) oraz po jego zakończeniu (przełom września i października). Dotyczy to zarówno klimatyzatorów typowo domowych, jak i tych montowanych w biurach czy zakładach przemysłowych. Szczególną uwagę warto zwrócić na takie elementy urządzenia, jak filtry, skraplacz, sterowniki, przewody, a także parownik oraz izolacje.

Pamiętajmy, że sami będziemy w stanie wyczyścić jedynie filtry i wyeliminować zabrudzenia z jednostki zewnętrznej (róbmy to minimum raz na trzy miesiące), natomiast szczegółowe czynności muszą zostać zawsze wykonane przez specjalistów. Jeśli interesuje nas szybki, ale w pełni profesjonalny serwis klimatyzacji Sosnowiec jest miastem, w którym działa kilka firm oferujących tego typu usługę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*