Technologie & IT

Najpopularniejsze marki komputerów osobistych

Najpopularniejsze marki komputerów osobistych
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Decydując się na wyposażenie biura, zwykle sięgamy po rozwiązania pewne i uprzednio skompletowane. Wśród zalet tzw. gotowców długo można by wymieniać. Są to przede wszystkim dodatkowe zabezpieczenia, wcześniej ustalony zestaw komponentów i znacznie lepsze wsparcie techniczne. Ma to przełożenie na oszczędność czasu, jak również późniejszą wydajność. Poniższy wpis pomoże w zyskaniu rozeznania na temat tego, jak efektywnie robić technologiczne zakupy i jakie marki komputerów osobistych dominują na rynku.

Czym kierować się przy wyborze firmowych urządzeń i które będą najlepsze?

Kupując komputery desktopowe celem przygotowania firmy do pracy, idealnie byłoby, gdyby spełniały one określone kryteria pozwalające na jasne określenie jakości. Istotna będzie renoma dystrybutora, awaryjność, wiekowość, zastosowane podzespoły, a także preinstalowany software. Sprzęt używany lub poleasingowy często wystawiany jest na sprzedaż ze względu na kiepską stabilność, potrzebę regularnego odsyłania na gwarancję i wysokie wyeksploatowanie. Przy ich wyszukiwaniu, należy zachować stosowną ostrożność, aby już po kilku tygodniach nie żałować swoich zakupów. Wysoką renomą cieszy się sklep https://www.cebit.pl/, w którego ofercie znajdziemy wyposażenie wyłącznie przetestowane w najwyższej klasie A++.

Nie każdy ma świadomość, że popularny Windows 7 od Microsoftu, wkrótce całkowicie straci swoje wsparcie. W następstwie braku regularnych aktualizacji oprogramowania, dane na dyskach z tym system będą podatne na wykradanie, włamania czy zawirusowanie. Dlatego obecnie, najrozsądniejszym wyborem jest Windows 10 w wersji 64-bitowej. Kolejna kwestia to hardware, czyli wszystko, co znajduje się w obudowie: jednostka centralna CPU musi być atestowana, karta graficzna nie może mieć tendencji do przegrzewania się, zaś pamięć operacyjna powinna być szybka i podzielona na kilka kości. Szczególnie podatne na uszkodzenia są dyski twarde i zasilacze — tutaj warto zwrócić uwagę na certyfikaty i sprawność wyrażoną w procentach.

Do powyższego opisu doskonale pasują najpopularniejsze na rynku komputery HP oraz Dell. To maszyny z wydajnymi procesorami marki Intel/AMD i zintegrowaną grafiką tego samego producenta. Modele starsze na pokładzie mogą nie posiadać jeszcze szybkiego dysku SSD, a właśnie od niego zależeć będzie komfort płynący z użytkowania. Dysk twardy HDD ma spełniać zadanie magazynu danych aniżeli służyć do obsługi systemu operacyjnego. Nabywając nowy sprzęt, niezwykle istotne jest jego przeznaczenie. Jeśli przykładowo zamiarem naszych pracowników bywa renderowanie filmów z użyciem programów do obróbki materiałów wideo i efektów specjalnych, dedykowane karty graficzne okazują się wyjątkowo atrakcyjną propozycją.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*