Technologie & IT

Na jakie elementy należy zwrócić zwrócić uwagę, przy naprawie auta

Na jakie elementy należy zwrócić zwrócić uwagę, przy naprawie auta
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy samochód zużywa się z czasem. Powoduje to, że zaczynają się pojawiać rozmaite usterki. Trzeba je jak najszybciej usuwać, bo w innym przypadku mogą doprowadzić do rozwoju naprawdę groźnych awarii. Sprawdzimy jakie podzespoły najczęściej zawodzą i czy ich naprawa jest trudna. Zapraszamy do lektury naszego poradnika.

Szum łożysk

Ten problem znany jest naprawdę szeroko wszystkim kierowcom. Samochód jest bowiem zbieraniną ogromnej ilości łożysk, które pozwalają na swobodne obracanie się elementów. Są stosowane między innymi przy piastach kół, a także w silniku, skrzyni biegów, w alternatorach, kompresorach klimatyzacji, pompach wspomagania kierownicy i tak dalej. Zużywające się łożysko zaczyna wydawać z siebie coraz głośniejszy szum, którego nie wolno ignorować.

Inaczej można doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji, skrajności to nawet odpadnięcie koła w czasie jazdy. Elementy takie jak łożyska nazywamy zazwyczaj te, w których występują niewielkie kulki lub wałeczki, które mają za zadanie zminimalizować opory (łożysko toczne). Większość jest montowana poprzez wprasowanie, dlatego do pracy przy ich wymianie potrzebna będzie nam prasa hydrauliczna, albo specjalny ściągacz.

Wycieki oleju

Przez cały okres eksploatacji, a zwłaszcza gdy przychodzi termin badania technicznego, trzeba zwrócić uwagę na wycieki pod podwoziem. Jeśli z pojazdu będzie sączył się olej, przegląd nie zostanie zaliczony. Naprawy w tym zakresie najlepiej wykonywać mając podnośnik kolumnowy, który można napędzić przez taki sprzęt jak motoreduktor. Wtedy całe auto zostanie uniesione wysoko do góry bez naszego wysiłku i będzie możliwość przyjrzenia się temu, skąd wziął się wyciek. Najczęściej winne są uszczelki miski olejowej oraz simmering wału korbowego. Ich wymiana nie jest trudna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*