Technologie & IT

W jakiego typu pojazdach wykorzystuje się opony radialne?

W jakiego typu pojazdach wykorzystuje się opony radialne?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Główne rodzaje pojazdów, w których stosuje się opony radialne to samochody, motocykle i lekkie ciężarówki.

Opony radialne to rodzaj opon pneumatycznych stosowanych w wielu różnych pojazdach. Ich nazwa pochodzi od faktu, że warstwy kordu stalowego zbiegają się w kierunku środka opony, promieniując na zewnątrz od środka bieżnika; jest to przeciwieństwo starszych opon nieradialnych (powszechnie nazywanych diagonalnymi lub krzyżowymi), w których wszystkie warstwy są „skośne” pod kątem innym niż 90 stopni.

Cechy konstrukcyjne opony radialnej:

Większość używanych obecnie pojazdów jest wyposażona w opony radialne, ponieważ oferują one lepszą charakterystykę prowadzenia i hamowania niż poprzednie konstrukcje. Ponadto opony te są chłodniejsze, trwalsze i generalnie wymagają mniej konserwacji niż opony diagonalne.

Główne zalety opon radialnych to:

lepsza trakcja na mokrej nawierzchni dzięki większej ilości gumy na drodze; lepsza zdolność do skręcania podczas ostrych zakrętów; lepszy komfort jazdy; dłuższa żywotność bieżnika; mniejsze zużycie paliwa dzięki mniejszym oporom toczenia; niższy poziom hałasu.

Gdzie kupić?

Omawiany produkt, można z powodzeniem nabyć za pośrednictwem strony internetowej: https://profesjonalneopony.pl/tra-pol-26214-Opony-radialne.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*