Technologie & IT

Jak wybrać akumulator do swojego auta?

Jak wybrać akumulator do swojego auta?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dla wielu kierowców zima jest zwiastunem problemów z rozruchem samochodu. Większości z nas choć raz przydarzył się taki scenariusz, w którym podchodząc rano do samochodu nie mogliśmy go otworzyć, albo po przekręceniu kluczyka w stacyjce nie zadziało się nic, poza charakterystycznym cyknięciem oznajmiającym, że prąd w naszym akumulatorze właśnie się skończył.

Co zrobić, aby samochód odpalał za każdym razem ?

Odpowiedź na to pytanie jest banalnie proste. Wymienić akumulator. Tylko skąd wiadomo kiedy to zrobić ? Czy w momencie, kiedy nasz stary akumulator odmówi posłuszeństwa całkowicie ? Czy może są jakieś oznaki sugerujące, że akumulator jest na wyczerpaniu. Zawsze lepiej jest być przygotowanym na daną ewentualność niż mierzyć się z nią bezpośrednio, kiedy ona nadejdzie, dlatego warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Po pierwsze sprawdzić, czy akumulator wytrzymuje bez używania około trzech dni. Jeśli nie, trzeba pomyśleć o wymianie akumulatora. Natomiast w przypadku, kiedy wszystko wydaje się w porządku i przy normalnych temperaturach auta odpala bez zarzutu, nie oznacza to wcale, że w trakcie siarczystych mrozów odpali ono bez problemu. Kolejnym sygnałem, który może świadczyć o tym, że akumulator zimy może nie wytrzymać jest długie kręcenie zanim samochód odpali. Przy sprawnym akumulatorze zapłon następuje niemalże od razu. Ostatni i najbardziej rozsądny krok w kwestii akumulatora tyczy się samochodów, które mają więcej niż pięć lat, a my nie jesteśmy pierwszymi właścicielami i nie wiemy, jak użytkowany był pojazd. W takim przypadku warto profilaktycznie wymienić akumulator na nowy. Jednak wymiana akumulatora na taki spośród wielu tanich akumulatorów rozwiąże problemy z odpalaniem, ale nigdy nie wiadomo na jak długo. A przecież zależy nam na tym, żeby po wymianie baterii samochód odpalał za każdym razem przez kilka najbliższych lat.

Dobry akumulator to pewny rozruch w każdych warunkach

Wybierając nowy akumulator do swojego samochodu, który ma nam posłużyć przez lata, powinniśmy celować w renomowane marki. Takie, które do produkcji swoich baterii wykorzystują nowe technologie pozwalające między innym na magazynowanie nadwyżek energii, dysponują większą mocą rozruchową, a także będą w stanie obsłużyć coraz więcej nowych rozwiązań technologicznych, które implementowane są do samochodów fabrycznie bądź dokładane przez użytkowników. Taką marką jest firma Bosch, która w nowej serii swoich akumulatorów oznaczonych symbolem „S” wprowadziła technologię PowerFrame. To rozwiązanie obejmuje wszystkie wymienione powyżej korzyści, które wpływają na żywotność akumulatora oraz jego zdolność do obsługiwania wielu urządzeń podłączonych w samochodzie bez negatywnego wpływu na samą baterię. Jednym z polecanych akumulatorów praktycznie do każdego rodzaju pojazdów jest akumulator bosch s5. Spośród wielu innych renomowanych akumulatorów wyróżnia go przede wszystkim wspomniana już większa moc rozruchowa, zapewniająca bezproblemowe odpalanie w każdych warunkach atmosferycznych oraz ekstremalna odporność przy jeździe na krótkich odcinkach. Akumulatory z serii „S” od firmy Bosch to rozwiązanie, które zadowoli każdego klienta bez względu na to czy dysponuje on autem nowy czy używanym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*