Jak wybrać akumulator do swojego auta?

Dla wielu kierowców zima jest zwiastunem problemów z rozruchem samochodu. Większości z nas choć raz przydarzył się taki scenariusz, w którym podchodząc rano do samochodu nie mogliśmy go otworzyć, albo po przekręceniu kluczyka w stacyjce nie zadziało się nic, poza charakterystycznym cyknięciem oznajmiającym, że prąd w naszym akumulatorze właśnie się skończył.

Co zrobić, aby samochód odpalał za każdym razem ?

Odpowiedź na to pytanie jest banalnie proste. Wymienić akumulator. Tylko skąd wiadomo kiedy to zrobić ? Czy w momencie, kiedy nasz stary akumulator odmówi posłuszeństwa całkowicie ? Czy może są jakieś oznaki sugerujące, że akumulator jest na wyczerpaniu. Zawsze lepiej jest być przygotowanym na daną ewentualność niż mierzyć się z nią bezpośrednio, kiedy ona nadejdzie, dlatego warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Po pierwsze sprawdzić, czy akumulator wytrzymuje bez używania około trzech dni. Jeśli nie, trzeba pomyśleć o wymianie akumulatora. Natomiast w przypadku, kiedy wszystko wydaje się w porządku i przy normalnych temperaturach auta odpala bez zarzutu, nie oznacza to wcale, że w trakcie siarczystych mrozów odpali ono bez problemu. Kolejnym sygnałem, który może świadczyć o tym, że akumulator zimy może nie wytrzymać jest długie kręcenie zanim samochód odpali. Przy sprawnym akumulatorze zapłon następuje niemalże od razu. Ostatni i najbardziej rozsądny krok w kwestii akumulatora tyczy się samochodów, które mają więcej niż pięć lat, a my nie jesteśmy pierwszymi właścicielami i nie wiemy, jak użytkowany był pojazd. W takim przypadku warto profilaktycznie wymienić akumulator na nowy. Jednak wymiana akumulatora na taki spośród wielu tanich akumulatorów rozwiąże problemy z odpalaniem, ale nigdy nie wiadomo na jak długo. A przecież zależy nam na tym, żeby po wymianie baterii samochód odpalał za każdym razem przez kilka najbliższych lat.

Dobry akumulator to pewny rozruch w każdych warunkach

Wybierając nowy akumulator do swojego samochodu, który ma nam posłużyć przez lata, powinniśmy celować w renomowane marki. Takie, które do produkcji swoich baterii wykorzystują nowe technologie pozwalające między innym na magazynowanie nadwyżek energii, dysponują większą mocą rozruchową, a także będą w stanie obsłużyć coraz więcej nowych rozwiązań technologicznych, które implementowane są do samochodów fabrycznie bądź dokładane przez użytkowników. Taką marką jest firma Bosch, która w nowej serii swoich akumulatorów oznaczonych symbolem „S” wprowadziła technologię PowerFrame. To rozwiązanie obejmuje wszystkie wymienione powyżej korzyści, które wpływają na żywotność akumulatora oraz jego zdolność do obsługiwania wielu urządzeń podłączonych w samochodzie bez negatywnego wpływu na samą baterię. Jednym z polecanych akumulatorów praktycznie do każdego rodzaju pojazdów jest akumulator bosch s5. Spośród wielu innych renomowanych akumulatorów wyróżnia go przede wszystkim wspomniana już większa moc rozruchowa, zapewniająca bezproblemowe odpalanie w każdych warunkach atmosferycznych oraz ekstremalna odporność przy jeździe na krótkich odcinkach. Akumulatory z serii „S” od firmy Bosch to rozwiązanie, które zadowoli każdego klienta bez względu na to czy dysponuje on autem nowy czy używanym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − dwa =