Człowiek i styl

Na czym polega makijaż permanentny?

Na czym polega makijaż permanentny?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pełne różnorodnych produktów kobiece kosmetyczki zaczynają stopniowo przerzedzać się i kurczyć. Tusze do rzęs zastąpiło bezpośrednie ich przedłużanie, usta zamiast rozmazującej się konturówki wypełnia trwały pigment. Coraz częściej wykonywane są formy bardziej inwazyjne utrzymujące się przez lata. Na czym dokładnie polega makijaż permanentny?

Powody i metody

Ten rodzaj zabiegu umożliwia tuszowanie defektów wynikających z genetycznie uwarunkowanych tendencji lub uszczerbków powstałych na skutek innych czynników jak wypadki czy urazy. Pozostałości w postaci blizn można odpowiednio wypełnić, dzięki czemu nie będą one widoczne. Jeśli natura nie obdarzyła nas regularnymi brwiami lub ich kształt został zaburzony na skutek niefortunnych zdarzeń mamy możliwość dokonania ich rekonstrukcji. Jest to obecnie najpopularniejsza forma poprawy urody i w zależności od potrzeb oraz oczekiwanych efektów możemy wybrać różne sposoby jej wykonania. Najbardziej naturalne rezultaty otrzymamy dzięki metodzie włoskowej polegającej na rysowaniu poszczególnych włosków tam, gdzie jest to konieczne. Jej specyfikacja https://www.permanentny.com/makijaz-permanentny-brwi-wloskowe pozwala na modyfikacje na różnych płaszczyznach. Cieniowanie nada wymarzonego kształtu brwiom i wyrówna ewentualne asymetrie, natomiast ombre zgodnie ze swą nazwą daje wrażenie subtelnego przejścia kolorów poprzez połączenie kilku odcieni pigmentu. Każda wykwalifikowana linergistka potrafi dobrać najlepsze rozwiązanie na podstawie rysów twarzy i karnacji co umożliwia bezpośrednie spotkanie umożliwiające omówienie wszelkich szczegółów.

Sprecyzuj i (nie)koloryzuj

Poprawa niedoskonałości opiera się na doborze odpowiedniego barwnika dopasowanego do kolorytu skóry i zaaplikowanie go za pomocą jednorazowej igły, dlatego też decyzja o wykonaniu makijażu permanentnego brwi w Warszawie czy też innych dużych miastach obfitujących w salony kosmetyczne wymaga weryfikacji tych firm i przeprowadzenia profesjonalnej konsultacji. Stanowi to pierwszy rozpoczynający dalsze procedury etap i jest on niezmiernie ważny, ponieważ umożliwia wykonanie wstępnej wizualizacji oraz doprecyzowania oczekiwań i propozycji. Po zabiegu właściwym następuje faza gojenia trwająca około miesiąca, w której trakcie dochodzi do złuszczenia naskórka. Gdy wszelkie pozostałości znikną, dokonuje się finalnych poprawek. Przeprowadzona rozmowa ma na celu również potwierdzenie lub wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Trwały make-up zależnie od dbałości oraz specyfiki skóry utrzymuje się od 2 do 4 lat. Zarówno w przypadku wspominanych już brwi, jak i równie popularnej korekcji ust możemy uzyskać subtelny lub bardziej wyrazisty wizerunek. Zależnie do intensywności zastosowanej metody możemy podkreślić lub poprawić kształt warg, optycznie je uwypuklić lub całkowicie wypełnić nadając kolor.

Makijaż permanentny koryguje poważne mankamenty oraz stanowi ułatwienie w codziennym życiu, ponieważ ze względu na trwałość pozbawia konieczności stosowania każdorazowo szeregu produktów. Należy jednak pamiętać, aby powierzać takie zabiegi wyłącznie osobom doświadczonym, ponieważ o karykaturalny efekt i przerysowanie nietrudno.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*