Zdrowie

Sprzęt do rehabilitacji – kiedy warto go wypożyczyć?

Sprzęt do rehabilitacji – kiedy warto go wypożyczyć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osobom w każdym wieku mogą się przydarzyć nieszczęśliwe wypadki, które będą wymagały rekonwalescencji. Do rehabilitacji często potrzebny jest odpowiedni sprzęt, lecz nie zawsze możemy sobie pozwolić na jego zakup lub nie odczuwamy potrzeby nabycia go na własność. Kiedy warto skorzystać z opcji wypożyczenia?

Cena i gabaryty sprzętu

Częstym ograniczeniem względem zakupu danego sprzętu jest jego cena, co dotyczy zwłaszcza przedmiotów wielkogabarytowych, jak łóżka rehabilitacyjne czy wózki inwalidzkie. Te dobrej jakości i w pełni funkcjonalne mogą kosztować nawet kilka do kilkunastu tysięcy złotych, co staje się wydatkiem ponad możliwości wielu rodzin.

Dodatkowym problemem są rozmiary takich sprzętów – trudno je przetransportować, a gdy przestaną być potrzebne to zajmują wiele miejsca w domu, podczas gdy znalezienie na nie kupca wcale nie będzie takie proste. Z tego względu wielu pacjentów decyduje się na wypożyczenie, a taką opcję oferują niektóre szpitale specjalistyczne i ośrodki oraz wypożyczalnia sprzętu medycznego. W ramach tego typu usług dane przedmioty zostaną też przeważnie dostarczone bezpośrednio do naszego domu.

Tymczasowy użytek

Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę jest rodzaj schorzenia. Jeżeli uraz ma charakter tymczasowy i sprzęt rehabilitacyjny będzie nam potrzebny tylko przez jakiś okres czasu to zwykle nie warto go kupować. Dotyczy to chociażby to kul ortopedycznych, niezbędnych przy różnego rodzaju skręceniach bądź złamaniach.

Zwłaszcza u osób starszych konieczny może być wynajem chodzika rehabilitacyjnego takiego jak ten https://medistuff.pl/wypozyczalnia-sprzetu-medycznego/chodzik-rehabilitacyjny/, zapewniającego im podparcie i przez to gwarancję bezpieczeństwa. Warto skonsultować się z lekarzem i rehabilitantami względem tego jak długo będzie potrzebny dany sprzęt, gdyż w praktyce jego wypożyczenie może być najbardziej odpowiednią decyzją.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*