Zdrowie

Stany zapalne stawów – rodzaje i leczenie

Stany zapalne stawów – rodzaje i leczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zapalenie stawów to powszechny problem, który dotyka miliony ludzi. Może być spowodowane urazem, nadużyciem lub złą postawą i może wystąpić w każdym stawie w organizmie.

Najczęstszy rodzaj zapalenia stawów występuje, gdy błona maziowa ulega zapaleniu. Błony maziowe znajdują się w stawach, gdzie występuje duży ruch pomiędzy dwoma kośćmi. Działają one jako amortyzatory i umożliwiają płynny ruch stawów i mięśni.

Istnieją trzy rodzaje zapalenia stawów:

Osteoarthritis 

Ta forma zapalenia stawów powoduje ból, sztywność, utratę mobilności i obrzęk stawów w czasie. Choroba zwyrodnieniowa stawów rozwija się zwykle po 35 roku życia, ale może dotknąć także młodsze osoby.

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)

RZS jest chorobą autoimmunologiczną, która powoduje zapalenie w stawach, co prowadzi do bólu i sztywności. Objawy mogą dotyczyć różnych obszarów ciała, takich jak dłonie i stopy, kręgosłup czy wzrok.

Podagra 

Choroba ta powoduje nagły ból w jednym lub kilku stawach z powodu tworzących się w nich kryształów kwasu moczowego.

Skuteczne leczenie

Orthokine to zabieg, który może być stosowany w leczeniu stanów zapalnych stawów. Zabieg ten nie jest powszechnie dostępny, ponieważ wymaga specjalnego szkolenia i sprzętu.

Orthokine jest formą terapii, w której pobierana jest krew, traktowana białkami przeciwzapalnymi, a następnie zwracana do organizmu. Jest to alternatywa dla tradycyjnej operacji wymiany stawu u osób z chorobą zwyrodnieniową stawów, które nie mogą przyjmować leków przeciwzapalnych.

Jeśli chcesz poznać szczegóły, to odwiedź witrynę: https://orthokine.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*