Mieszkanie

Stolik kawowy – czym się kierować podczas jego wyboru?

Stolik kawowy – czym się kierować podczas jego wyboru?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stolik kawowy to jeden z podstawowych mebli w salonie. Pełni bowiem kilka istotnych funkcji – służy np. do podawania gościom przekąsek, odkładania kubka z herbatą bądź kawą w trakcie seansu filmowego, a także czytania porannej gazety. Przy zakupie konkretnego modelu trzeba bezwzględnie wziąć pod uwagę kilka istotnych parametrów, bo w przeciwnym razie może nie zaspokoić naszych oczekiwań pod względem funkcjonalności. Najważniejszy jest oczywiście materiał wykonania tego przydatnego mebla.

Ciekawy design to zdecydowanie nie wszystko

W codziennym użytkowaniu najlepiej sprawdzają się skandynawskie stoliki kawowe wyprodukowane z połączenia naturalnego drewna i wytrzymałej stali. Wynika to z faktu, że z jednej strony są bardzo wytrzymałe, z drugiej zaś atrakcyjne cenowo i dosyć uniwersalne (pasują do różnych aranżacji). Można też z powodzeniem postawić na model z eleganckiego szkła albo szlachetnego kamienia.

Kolejny czynnik wyboru to z pewnością rozmiar, który ma zasadniczy wpływ na ergonomię stolika. Jeśli ma on być wykorzystywany podczas spotkań ze znajomymi, to wówczas pożądany jest blat o długości i szerokości co najmniej 100 cm. Standardowa wysokość to około 80 cm (przyda się funkcja regulacji). Z kolei w przypadku dekoracyjnego charakteru mebla wystarczy połowa powyższych wartości. Oto inne kluczowe parametry:

  • kształt – okrągły bądź kwadratowy (ewentualnie prostokątny, ale tylko do rozległych salonów)
  • ogólna stylistyka – minimalistyczna, fantazyjna, industrialna, rustykalna (tutaj duże znaczenie ma wystrój pomieszczenia)
  • wartościowe dodatki – w postaci półki pod blatem, stópek antypoślizgowych itp.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*