Czas wolny

Taśmy do ćwiczeń, jako doskonała pomoc w ramach treningu

Taśmy do ćwiczeń, jako doskonała pomoc w ramach treningu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gumy oporowe, zwane także taśmami cieszą się rosnącą popularnością. Można z nimi ćwiczyć w domu, a także zabrać ze sobą, gdy wybieramy się na siłownię. Umiejętnie użytkowane, nie tylko urozmaicą trening, ale również wzmocnią jego efekty. 

Dlaczego warto włączyć ćwiczenia z taśmami do swojego treningu?

Taśmy do ćwiczeń dają nieograniczone możliwości treningu całego ciała. Przydadzą się w domu i klubie fitness, a dzięki temu, że zajmują niewiele miejsca, można je zabrać ze sobą w podróż. Każdy, kto pracuje nad swoją sylwetką z pewnością słyszał pozytywne opinie odnośnie taśm mini band, power band czy innych rodzajów gum rozciągających. Nie bez przyczyny. Właśnie ta różnorodność sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Niezależnie od rodzaju pracy treningowej, jaką wykonujemy nasze ciało prędzej czy później się do niej przyzwyczaja. Dodanie nowego bodźca w postaci oporu taśmy poprawi różnorodność treningu, zwiększy opór w treningu z wolnymi ciężarami i ciężarem własnego ciała oraz pozwoli aktywować dodatkowe włókna mięśniowe. Użycie taśm podczas treningu siłowego pomoże wyeliminować martwe punkty, podczas których napięcie mięśniowe spada. Mogą stanowić doskonałą alternatywę ćwiczeń na siłowni, zwłaszcza dla kobiet. Taśmy również świetnie sprawdzą się podczas rozciągania mięśni, zarówno wśród amatorów jogi, jak też jako dodatek do stretchingu po wykonanym treningu.

Ćwiczyć z taśmami może każdy, zarówno początkujący amator jak i doświadczony miłośnik dbania o ciało. Niezależnie od stażu, ważne aby zwracać uwagę na prawidłowe wykonywanie ćwiczeń. Filmy instruktażowe oraz więcej informacji na temat taśm do ćwiczeń można znaleźć na stronie https://forceband.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*