Człowiek i styl

Trendy w modzie ulicznej

Trendy w modzie ulicznej
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnim czasie coraz popularniejszy jest tzw. „streetwear” czyli „moda uliczna”. Zamiast kierować się trendami z wybiegów, coraz więcej osób szuka inspiracji wśród codziennego stylu zwykłych ludzi. Wpływ na to ma niewątpliwie wszechobecność internetu i związany z tym rozwój nowej profesji – blogerów modowych.

Dlaczego warto inspirować się modą uliczną?

Dużo osób zwraca się w stronę streetwear- w przeciwieństwie do tej lansowanej na wybiegach, moda ta jest w dużej części praktyczna, minimalistyczna i niedroga. Wielu początkujących blogerów modowych kompletuje swoje stylizacje w sieciówkach jak ZARA czy H&M.

Ubrania takie są szeroko dostępne i pozostają w zasięgu finansowym większości osób. Tymczasem markowe stroje są drogie i trudno dostępne – wielu ludzi po prostu nie ma możliwości ubierać się u znanych projektantów.

Streetwear 2019 – buty

Moda uliczna opiera się przede wszystkim na wyrażaniu swojego stylu, a nie na inspiracji trendami z wybiegów. Oprócz efektu liczy się również wygoda stroju. W związku z tym popularne są przede wszystkim stylizacje sportowe.
Jednymi z najczęściej pojawiających się butów w modzie ulicznej, już od kilku sezonów pozostaje model adidas Superstar.

Jest on dostępny w bardzo wielu wersjach kolorystycznych, od klasycznej biało- czarnej, poprzez niemal wszystkie możliwe odcienie aż po wyjątkowo oryginalne (np. z tęczową podeszwą czy brokatowe).

Jednym z atutów adidas Superstar pozostaje ich uniwersalność. Można zestawić je klasycznie, z dżinsami lub legginsami. Modne są jednak również bardziej odważne stylizacje, w których Superstary łączy się z sukienkami lub spódnicami.

Gdzie szukać inspiracji?

Najnowsze trendy związane z modą uliczną, pojawiają się przede wszystkim w internecie. Jest wiele portali takich jak np. Pinterest czy Instagram, na których codziennie publikowane są tysiące nowych stylizacji. Warto również pamiętać, że streetwear nie ma sztywnych zasad, których należy się trzymać. Ważne, żeby wyrazić siebie i pozostać oryginalnym.

Tekst napisany we współpracy z OldSilos.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*