Technologie & IT

Tuning auta sportowego – przydatne części

Tuning auta sportowego – przydatne części
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jazda zwykłym samochodem osobowym bardzo wielu kierowcom nie sprawia zbyt dużej przyjemności. Na szczęście istnieje możliwość stosunkowo łatwego zmodyfikowania pojazdu w taki sposób, aby w dużym stopniu przypominał model stricte sportowy. I to zarówno pod względem samego wyglądu zewnętrznego (tzw. tuning optyczny), jak i parametrów użytkowych (tuning mechaniczny). Oczywiście wymaga to zawsze zakupu rozmaitych części motoryzacyjnych pełniących konkretne funkcje.

Elementy zewnętrzne i wewnętrzne

Proces tuningu auta sportowego najlepiej jest rozpocząć od przyciemnienia szyb (zwłaszcza tylnej i bocznych), co z pewnością doda mu bardziej rasowego charakteru. Nadaje się do tego celu specjalna folia z barwionego poliestru o przepuszczalności światła powyżej 70% – zgodnie z obowiązującymi w naszym kraju przepisami. Warto również uatrakcyjnić nadwozie poprzez zamontowanie opływowych spojlerów, które z jednej strony podniosą estetykę samochodu, z drugiej zaś pozytywnie wpłyną na jego osiągi. Zaleca się w szczególności postawienie na modele wykonane z wytrzymałego włókna węglowego bądź włókna szklanego zmieszanego z żywicą.

Pozostałe  elementy zewnętrzne to dokładka do przedniego zderzaka, lusterka boczne zaprojektowane w sportowym stylu, markowe znaczki i emblematy, aluminiowa końcówka wydechu tłumika, a także szerokie opony o niskim profilu. Jeśli chodzi o tuning mechaniczny, to na uwagę zasługują m.in. sprężyny o skróconym skoku pracy, ponieważ poprawiają właściwości jezdne i usztywniają zawieszenie. Posiada je w ofercie sklep online: https://eibach.pl/page/sprezyny-eibach-racing-springs-ers/. Przyda się też nowy dyfuzor aerodynamiczny oraz zestaw wzmocnionych klocków i tarcz hamulcowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*