Nieruchomości i budownictwo

Tynki maszynowe

Tynki maszynowe
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wykończenie wnętrza lub zewnętrznej części domu w bardzo istotny sposób wpływa na wygląd pomieszczeń oraz całej bryły, ale także na samopoczucie osób, które przebywają w budynku. Dlatego też niezwykle ważne jest wykorzystanie najwyższej jakości materiałów wykończeniowych, które przez długi czas zachowują swoją urodę.

Czym jest tynk maszynowy?

Tynki maszynowe powstają na skutek zmieszania gotowej, suchej mieszanki tynkarskiej z wodą. Proces ten następuje w agregacie tynkarskim, a samo nakładanie tynku odbywa się za pomocą specjalnego pistoletu natryskowego. Obecnie są to najczęściej stosowane rodzaje tynków do wykończenia wnętrz: ścian i sufitów.

Zalety tynkowa maszynowego

Tynki nakładane w ten sposób odznaczają się wysoką jakością, przy jednoczesnej oszczędności czasu i miejsca. Nie wymagają wydzielania miejsca dla betoniarki, a także przygotowywania i składowania wapna czy piasku. Są wygodne i ekonomiczne, a dzięki wykorzystaniu najlepszych materiałów zapewniają zachwycające efekty.

Rodzaje tynków maszynowych

Tynki Poznań, pochodzące od renomowanych producentów, mogą mieć różny skład, który decyduje o tym, w jaki sposób są nakładane. Warto wśród nich wyróżnić zatem:

  • tynki cementowo-wapienne zazwyczaj nakłada się w dwóch warstwach, a prace, ze względu na szybkość ich schnięcia, mogą być wykonywane w krótkim odstępie czasu;
  • tynki wapienne zasychają dłużej, dlatego choć technika ich nakładania jest identyczna, prace mogą zająć więcej czasu;
  • tynki gipsowe nakłada się z kolei jednowarstwowo i nie wymagają nakładania gładzi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*