Bez kategorii

W jaki sposób czyścić kamienie ogrodowe?

W jaki sposób czyścić kamienie ogrodowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czyszczenie kamieni ogrodowych może pomóc Ci uzyskać jak najwięcej z nich. Czyszczenie kamieni sprawi, że będą one trwać dłużej, ale co ważniejsze, będą wyglądać świetnie i będą łatwiejsze w utrzymaniu. Czasami nawet przy regularnym czyszczeniu, pewne plamy mogą nadal pojawiać się jak pleśń czy glony na tych kamieniach.

Istnieje kilka sposobów na czyszczenie kamieni ogrodowych

W zależności od materiału i wieku kamienia, można użyć węża ogrodowego i spryskiwacza lub myjki ciśnieniowej. Możesz też użyć szlifierki elektrycznej, aby usunąć glony i mech z kamiennych powierzchni. Aby utrzymać ogród kamienny w czystości i porządku bez uszkadzania kamieni, spróbuj użyć sztywnej miotły i wody. Dostępne są również środki chemiczne, które mogą wykonać to zadanie, ale mogą one mieć szkodliwy wpływ na pobliskie rośliny lub mieć negatywny wpływ na Ciebie i Twoją rodzinę.

Jak zacząć?

Najpierw zmocz kamienie czystą gąbką lub szmatką. Następnie zastosuj łagodny roztwór detergentu i wody, jedna część detergentu na pięć części wody. Pocieraj kamień używając małej szczotki do szorowania. Następnie dobrze wypłucz kamienie ciepłą wodą, stosując łagodny detergent i szorując pozostałości szczotką. Na koniec, pozwól im całkowicie wyschnąć przed przechowywaniem. Kamienie dekoracyjne można zakupić na wielu stronach internetowych. Ciekawą ofertę można znaleźć na tej witrynie kamienieogrodowe.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*