Czas wolny

W jaki sposób tworzone są korty tenisowe?

W jaki sposób tworzone są korty tenisowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tenis to sport, który wymaga dużo miejsca. Kort może mieć od 20 do 60 stóp długości i od 10 do 40 stóp szerokości.

Kort jest zwykle wykonany z gliny, betonu lub asfaltu. Korty gliniane są zwykle spotykane w Europie, podczas gdy beton i asfalt są bardziej powszechne w Stanach Zjednoczonych. Jednakże, jeśli się byśmy zdecydowali na budowę kortu, to możemy wybrać dowolną nawierzchnię, wedle naszych preferencji. Jego wykonaniem może zająć się profesjonalna firma, taka jak https://www.robtenis.com.pl/.

Z jakich elementów składa się kort tenisowy?

Kort musi mieć twardą powierzchnię, która jest równa z otaczającym ją gruntem, aby piłki odbijały się równomiernie. Powierzchnia musi być również gładka, aby gracze nie ślizgali się po niej podczas gry.

Kort podzielony jest dwiema liniami biegnącymi równolegle do siebie na środku każdej strony kortu. Te linie nazywane są liniami bazowymi, lub po prostu „bazami”. Gracze muszą pozostać za tymi liniami, dopóki nie są przygotowani do uderzenia. Jeśli gracz wejdzie na lub przekroczy tę linię przed uderzeniem piłki przeciwnika poza boisko, lub uderzy własną piłkę poza boisko, skutkuje to utratą punktu dla jego drużyny.

Siatka biegnie równolegle pomiędzy tymi dwoma bazami na wysokości około 14 stóp (różni się w zależności od tego, czy grają mężczyźni czy kobiety). Ta siatka oddziela przeciwników podczas gry i służy jako przeszkoda dla ich strzałów, a także jako wskaźnik, gdzie punkty zdarzają się na korcie.

Odpowiednia konserwacja to podstawa

Aby upewnić się, że korty tenisowe są bezpieczne do gry, muszą być odpowiednio konserwowane. Oznacza to, że należy je regularnie podlewać, aby nie stały się zbyt suche lub zbyt miękkie, by można było na nich grać.

Aby utrzymać kort tenisowy w czystości, należy go regularnie zamiatać (lub w razie potrzeby spłukiwać wężem) oraz usuwać liście i inne zanieczyszczenia, które spadły na niego z góry.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*