Czas wolny

Atrakcje warte zobaczania w świętkorzyskiem

Atrakcje warte zobaczania w świętkorzyskiem
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z regionów wartych odwiedzenia jest z pewnością województwo świętokrzyskie, na terenie którego znajduje się wiele zabytków architektonicznych, atrakcji przyrodniczych oraz miejsc przeznaczonych dla miłośników mocnych wrażeń. Jeśli chodzi o tę ostatnią kategorię, to godny polecenia jest m.in. park rozrywki zlokalizowany w Krajnie nieopodal Kielc. Oferuje on m.in. takie atrakcje, jak aleja miniatur, kino 6D, park linowy, rowery wodne, sala zabaw dla dzieci czy eurobungee. Na https://sabatkrajno.pl/dostepne-atrakcje/ można znaleźć więcej informacji.

Te miejsca zachwycą

Przebywając w regionie świętokrzyskim, warto najpierw zwiedzić szereg wspaniałych zamków i pałaców. Chodzi przede wszystkim o majestatyczny zamek Krzyżtopór w miejscowości Ujazd (odbywają się tutaj liczne turnieje rycerskie), Zespół Pałacowy w Kurozwękach (z lochami, labiryntem kukurydzianym i mini zoo) oraz Zamek Królewski w Chęcinach (położony na niewielkim, ale malowniczym wzgórzu). 

Oprócz tego na uwagę zasługuje Starówka w Sandomierzu zachwycająca doskonale zachowaną architekturą średniowieczną, Jaskinia Raj z imponującymi stalaktytami i stalagmitami, Pustelnia Złotego Lasu we wsi Rytwiany i dwa rezerwaty geologiczne – Wietrznia oraz Kadzielnia. 

Warto także zobaczyć takie atrakcje w Górach Świętokrzyskich jak:
– Muzeum Wsi Kieleckiej – idealne dla wielbicieli kultury ludowej

– Świętokrzyski Park Narodowy – z zapierającymi dech w piersiach widokami na gołoborza

– Europejskie Centrum Bajki w miejscowości Pacanów – słynące z efektownych figur popularnych postaci z bajek (np. Koziołka Matołka i Kota w Butach)

– Klasztor Misjonarzy na wzgórzu Święty Krzyż

– podziemna trasa turystyczna w Kielcach

– urokliwe miasteczka – Pińczów, Szydłów, Wąchock

– Jura Park w Bałtowie – z rekonstrukcjami dinozaurów naturalnej wielkości

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*