Człowiek i styl

Co powinien zawierać zestaw do makijażu?

Co powinien zawierać zestaw do makijażu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zestaw do makijażu to świetny sposób, aby upewnić się, że masz niezbędne elementy, których potrzebujesz do swojego wyglądu. Może to być również świetny sposób na naukę o makijażu i doskonalenie swoich umiejętności.

Zestawy do makijażu można kupić w różnych cenach i z różną ilością produktów. Jeśli dopiero zaczynasz, najlepiej kupić zestaw, który zawiera wszystko, czego potrzebujesz, abyś nie musiała kupować więcej niż jednego zestawu produktów.

Dobry zestaw do makijażu powinien zawierać następujące elementy:

Podkład

Podkład to najważniejszy produkt w każdym zestawie. To właśnie on wyrówna koloryt Twojej skóry, zakryje plamy i wyrówna ewentualne przebarwienia. Podkład należy nakładać za pomocą gąbki lub pędzla, aby upewnić się, że dobrze rozprowadził się na twarzy i nie wyglądał na zbity w grudki lub smugi. Pamiętaj, aby wybrać odpowiedni podkład, który będzie pasował do Twoje skóry. Jakościowe podkłady mineralne można znaleźć przykładowo na stronie https://ecocera.pl/kategoria-produktu/makijaz/podklady-mineralne/.

Puder

Puder służy do utrwalenia podkładu i dodania mu nieco krycia. Pomoże on również zmatowić skórę, dzięki czemu nie będzie ona wyglądać na tłustą i błyszczącą. Do tego kroku możesz użyć pędzla do pudru.

Bronzer

Bronzer stosowany jest w celu nadania skórze słonecznego wyglądu bez konieczności wystawiania jej na działanie promieni słonecznych. Nałóż bronzer za pomocą pędzla kolistymi ruchami wokół twarzy, zaczynając od skroni, a następnie kierując się w dół w stronę podbródka i linii żuchwy.

Korektor

Korektor pomaga ukryć przebarwienia i cienie pod oczami. Możesz go używać przed lub po nałożeniu podkładu, w zależności od tego, jak bardzo chcesz się pokryć (i gdzie).

Eyeliner

Eyelinery występują w postaci kredek, żeli, płynów, a nawet kredek. Dostępne są w naturalnych kolorach, takich jak brązy i czernie, a także w odważniejszych kolorach, takich jak błękity.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*