Technologie & IT

Często używany sprzęt szpiegowski

Często używany sprzęt szpiegowski
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stale zwiększająca się sprzedaż sprzętu szpiegowskiego świadczy o tym, iż wzrasta zapotrzebowanie na tego typu urządzenia.

Zastanawiająca może być sama kwestia prawna odnośnie tego zagadnienia. Tutaj należy zaznaczyć, iż kupowanie takich urządzeń jest w pełni legalne i zgodne z polskim prawem. Każdy przeciętny obywatel ma swobodny dostęp do minikamer, lokalizatorów GPS czy podsłuchów.

Wątpliwości co do legalności może budzić tylko używanie sprzętu szpiegowskiego w zabronionych prawnie sytuacjach. Wyjaśnimy te kwestie w innym wpisie. Jakie urządzenia są obecnie najczęściej wybierane przez kupujących? Jakie rozwiązania technologiczne w zakresie urządzeń szpiegowskich są obecnie najpopularniejsze?

 

Co zaliczamy do sprzętu szpiegowskiego?

 

Sprzęt szpiegowski to nazwa być może kojarząca się z filmami o szpiegach, jednakże pod tą nazwą kryją się po prostu zminiaturyzowane urządzenia służące do nagrywania wideo i dźwięku, wykrywania podsłuchów, lokalizowania przedmiotów i osób (np. lokalizator GPS). Nazwa szpiegowski świadczy tylko o tym, że urządzenia są dyskretne, łatwe w ukryciu, proste w obsłudze i skuteczne.

Z roku na rok powstają nowe produkty o coraz bardziej zróżnicowanym działaniu i mniejszych rozmiarach, które stają się wręcz niewykrywalne gołym okiem. Klienci sklepów z asortymentem do szpiegowania wybierają jednakże głównie mikro kamery zakładane na posesji czy na zewnątrz budynków, których zadaniem jest monitorowanie i ochrona prywatnego terenu a także monitorowanie mieszkania, biura czy magazynu.

 

Nie można zapominać też o jednym z najstarszych urządzeń szpiegowskich, jakim są dyktafony. Współczesne ich wersje wyposażone są w wiele dodatkowych opcji oraz dostępne są w kilku wariantach wielkości. Są w stanie nagrywać dźwięk zarówno z bliższej, jak i dalszej odległości. Obecnie dyktafony cyfrowe mają postać przedmiotów codziennego użytku takich jak pendrive czy długopis. Pozwalają na zapisanie dźwięku i łatwe przeniesienie go do komputera czy telefonu komórkowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*