Zdrowie

Czym jest endermologia i jak może pomóc w uzyskaniu szczupłej sylwetki?

Czym jest endermologia i jak może pomóc w uzyskaniu szczupłej sylwetki?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Endermologia to rodzaj masażu podciśnieniowego, który oddziałuje na tkankę łączną organizmu. Dzięki zabiegowi można uzyskać korzystne rezultaty w postaci wyszczuplenia sylwetki, usuwania cellulitu, wygładzenia skóry, redukcji zmarszczek czy regeneracji ciała. Wykonanie kilku sesji przynosi trwałe rezultaty. Metoda polecana jest zwłaszcza osobom pragnącym wymodelować swoją figurę.

Jak przebiega endermologia?

Zabieg wykonuje się w specjalnym kombinezonie, aby ciało nie miało bezpośredniego kontaktu z urządzeniem. Strój chroni przed urazami i dyskomfortem. Lekarz przy pomocy komputera steruje głowicą sprzętu, złożonej z rolek i komory ssącej. W czasie zabiegu poszczególne fałdy skórne są zasysane i falowane, co pozwala na dotarcie do głębokich warstw ciała. Intensywność tego procesu zależy od miejsca, na którym wykonywany jest zabieg. Na twarzy masaż musi być delikatny, natomiast w okolicach ud czy brzucha może być mocniejszy.

Korzyści w stosowaniu endermologii

Jedną z najczęstszych niedoskonałości wyglądu jest cellulit. Pojawia się on w związku z nieprawidłowym gromadzeniem się tkanek tłuszczowych w organizmie. W miejscach, gdzie występuje ta dolegliwość, często pojawiają się także obrzęki. Masaż podciśnieniowy stymuluje krążenie krwi i limfy i dotlenia poszczególne partie ciała. Pobudzone w ten sposób naturalne procesy, w tym metabolizm, zwalczają tkankę tłuszczową oraz toksyny, eliminując cellulit. Podobnie dzieje się w każdym, wymagającym modelowania miejscu sylwetki. Sesję takiego masażu można zamówić m.in. na stronie http://www.masarnia-twojmasaz.pl. Warto pamiętać, że pojedynczy zabieg to za mało by odczuć trwałe efekty. Im więcej terapii, tym wyraźniejsze zmiany będą zauważalne.

Osoby, które chcą się odchudzić, powinny rozważyć zastosowanie endermologii. To bezbolesny proces i jak każdy masaż wywołuje rozluźnienie i dobre samopoczucie. Wykorzystanie tej metody pozwala zapomnieć o niedoskonałościach sylwetki, nadmiarze tłuszczu, czy zmarszczkach. To skuteczna technika pomagająca w walce z wieloma mankamentami urody.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*