Zdrowie

Czym się kierować przy wyborze kliniki medycznej?

Czym się kierować przy wyborze kliniki medycznej?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Poszukiwania dobrej kliniki medycznej nie jest łatwe, bowiem ofert dotyczących klinik jest naprawdę bardzo wiele. Warto sprawdzić stawki danych klinik, a przede wszystkim opinie na temat pracujących tam specjalistów. Najlepiej wybierać te placówki, które mogą pochwalić się interdyscyplinarnym i indywidualnym podejściem do pacjenta i jego problemu. Warto zwrócić również uwagę na zaplecze laboratoryjne danego ośrodka. 

Testy na schorzenia weneryczne – gdzie najlepiej je wykonać? 

Test na choroby weneryczne powinien charakteryzować się odpowiednią swoistością i czułością. Pacjentom zależy również na prywatności w kwestii tego rodzaju badań i ich wyników. Testy na choroby przenoszone drogą płciową to między innymi test na kiłę, rzeżączkę oraz na HIV. Jeśli pacjent podejrzewa, że mógł się zarazić chorobą weneryczną podczas ryzykownych kontaktów seksualnych, to warto, by poddał się testom na choroby weneryczne w celu potwierdzenia lub wykluczenia diagnozy. Jest to ważne, w celu prewencji przenoszenia tego rodzaju chorób. Warto przejrzeć oferty testów na stronach internetowych właściwych laboratoriów.

Co jeszcze mogą zaoferować pacjentom kliniki medyczne?

Dużym problemem medycznym są również schorzenia zakrzepowo-zatorowe. Należy do nich zakrzepica żył głębokich oraz zatorowość płucna. Są to poważne choroby dlatego warto wykonać badanie na zakrzepice, które pozwoli na wykluczenie lub potwierdzenie tego schorzenia. Choroby zakrzepowe są schorzeniami potencjalnie śmiertelnymi, gdyż mogą prowadzić do wystąpienia udaru lub zawału mózgu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*