Człowiek i styl

Jak dobrać okulary do swojej twarzy?

Jak dobrać okulary do swojej twarzy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór odpowiednich opraw okularowych to ważna decyzja. Nie chodzi tylko o wygląd – Twoje okulary powinny być również funkcjonalne i wygodne. Najlepszym projektantem jest Ana Hickmann Okulary od niej są niepowtarzalne. Aby pomóc Ci znaleźć idealną parę okularów, poniżej przedstawiamy kilka wskazówek:

Rozważ swój kształt twarzy

Pierwszym krokiem przy wyborze oprawki jest znalezienie takiej, która będzie pasowała do Twoich rysów twarzy – w szczególności do kształtu twarzy. Jeśli nie jesteś pewien swojego kształtu twarzy, spróbuj spojrzeć w lustro z różnymi stylami okularów, aby zobaczyć, jak wyglądają na Tobie. Pamiętaj, że większość ludzi ma więcej niż jeden typ kształtu twarzy – na przykład okrągłe twarze mogą mieć również owalne rysy. Przymierzając różne oprawki, nie bój się eksperymentować z kolorami, rozmiarami i kształtami, aż znajdziesz coś, co pasuje do Ciebie!

Wybierz odpowiedni dla siebie styl soczewek

Wybierając pomiędzy soczewkami jednoogniskowymi, dwuogniskowymi lub progresywnymi (znanymi również jako trójogniskowe), zastanów się, czy potrzebujesz ich do widzenia do dali lub do czytania, czy też do obu tych celów. Jeśli potrzebujesz tylko jednego rodzaju soczewek, zdecyduj się na soczewki jednoogniskowe; jeśli konieczne są oba rodzaje, wybierz zamiast nich soczewki dwuogniskowe lub progresywne. Możesz również zdecydować się na soczewki dwuogniskowe bez linii, jeśli czytanie jest niezbędnym elementem Twojej codziennej rutyny. Pamiętaj, że soczewki dwuogniskowe bez linii są mniej widoczne niż te z liniami, więc jeśli chcesz czegoś bardziej dyskretnego, zdecyduj się na te drugie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*