Człowiek i styl

Holandia – Ciekawostki, których mogłeś nie słyszeć!

Holandia – Ciekawostki, których mogłeś nie słyszeć!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Holandia to piękny kraj z bogatą historią, przyjaznymi ludźmi i jednymi z najpiękniejszych miast w Europie. Holandia znajduje się w Europie Zachodniej. Stolicą jest Amsterdam, a jej językiem urzędowym jest holenderski.

Prowincje

Jest ona podzielona na 12 prowincji: Drenthe, Flevoland, Friesland (Fryzja), Gelderland, Groningen, Limburgia (Limburgia), Holandia Północna (Noord-Holland), Brabancja Północna (Noord-Brabant), Overijssel (Oosterijk), Holandia Południowa (Zuid-Holland), Utrecht i Zeeland. Jeśli chcesz jechać do Holandii do pracy, to wejdź na stronę: https://abpraca.pl/nasza-oferta-kategoria/holandia/.

Położenie

Kraj ma powierzchnię 41 526 km² (16 007 mil kwadratowych) i graniczy z Niemcami na wschodzie, Belgią na południu i Morzem Północnym na północnym zachodzie. Graniczy z sześcioma innymi krajami: Francją na południowym zachodzie, Luksemburgiem na południowym wschodzie, Niemcami na wschodzie i północnym wschodzie oraz dzieli granice morskie z Belgią, a na lądzie graniczy z Danią i Niemcami.

Ciekawostki

Jeśli planujesz odwiedzić Holandię, oto kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć:

  • Holenderski jest językiem urzędowym w Holandii, ale angielski jest powszechnie używany. Angielski jest nauczany w szkołach, więc większość Holendrów będzie rozumieć podstawowy angielski.
  • Najlepszy czas na odwiedzenie Holandii to wiosna lub lato, ponieważ pogoda jest cieplejsza niż w innych porach roku. Jednak zima również nie jest zła, ponieważ temperatury są nadal łagodne i jest wiele możliwości jazdy na nartach i snowboardzie w tym kraju!
  • Holandia ma wspaniałe jedzenie, więc czy lubisz tradycyjną holenderską kuchnię, czy międzynarodową, każdy znajdzie tu coś dla siebie! Jeśli lubisz pikantne potrawy, spróbuj indonezyjskiego jedzenia, takiego jak nasi goreng (smażony ryż) lub ayam bakar (pieczony kurczak). A jeśli lubisz słodycze, to udaj się do lokalnej piekarni, gdzie robią pyszne ciastka!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*