Biznes i usługi

Jak zbudowane są regały paletowe?

Jak zbudowane są regały paletowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Regały paletowe to popularna metoda przechowywania palet i innych towarów. Regały paletowe są zwykle używane w magazynach, fabrykach, sklepach detalicznych i innych obiektach, w których trzeba przechowywać duże ilości towarów. Najpopularniejszy typ regału paletowego ma szyny biegnące od jednej ściany do drugiej, z pionowymi kolumnami podtrzymującymi szyny. Pionowe kolumny nazywane są słupkami lub prętami.

Jak to działa?

Palety są przechowywane na najwyższym poziomie systemu regałów paletowych poprzez załadowanie ich na wózek widłowy lub podnośnik paletowy i umieszczenie na podłodze. Operator wózka widłowego wsuwa paletę pomiędzy słupki regałów, aż do momentu, gdy jest ona do nich dosunięta. Operator wózka widłowego może następnie przesunąć kolejną paletę na miejsce obok niej i kontynuować ten proces, aż wszystkie pożądane regały zostaną wypełnione paletami.

Rodzaje regałów paletowych

Istnieje kilka różnych typów regałów paletowych, które mogą być używane w magazynach, fabrykach i sklepach detalicznych. Regały z ramą drucianą składają się z drutów oddalonych od siebie o odległości od 35 cm do 60 cm. Takie odstępy pozwalają na większą wentylację wokół każdej palety niż w przypadku systemów regałów z ramą stałą, co czyni je idealnymi do stosowania w miejscach, w których występuje kurz, takich jak magazyny. Regały o stałej ramie, z drugiej strony, są wykonane z prętów stalowych, które są spawane razem, tworząc sztywną strukturę. Ten typ regałów oferuje większą stabilność niż systemy z ramą drucianą, ale mniejszą wentylację wokół każdej palety.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*