Mieszkanie

Jak dobrać centralę do domu jednorodzinnego?

Jak dobrać centralę do domu jednorodzinnego?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Okazuje się, że dobór centrali wentylacyjnej do domu jednorodzinnego nie jest łatwym zadaniem. Do wyboru mamy wiele opcji, które warto wziąć pod uwagę. Czym się kierować? Jak dobrać najlepsze rozwiązanie? O czym należy pamiętać?

Dobór centrali wentylacyjnej do jednorodzinnego domu

Oczywiście podczas doboru centrali ważna jest wydajność rekuperatora. Musi ona sprostać zapotrzebowaniu na świeże powietrze wszystkim pomieszczeń. Nie bez znaczenia jest też zdrowie domowników. Z reguły krotność wymiany powietrza powinna być większa niż 1 wymiana na godzinę. Jeśli chodzi o domy o powierzchni 150-200 m2, w tym wypadku wygodę da nam wydajność na poziomie 300-400 m3/h. Warto zauważyć, że im większa sprawność rekuperatora, tym większe pobór energii elektrycznej.  Centrala o wydatku 600 m3/h może zużywać nawet do 350W na godzinę. 

Wydajność urządzenia powinna cechować się wysokim poziomem. Wysoka wydajność przekłada się na trwałość całej wentylacji w domu jednorodzinnym. Podczas doboru centrali wentylacyjnej warto zwrócić uwagę na to, jakie w danym budynku są wymagane parametry dla maksymalnego i minimalnego strumienia wymiany powietrza. To pozwoli zachować najlepsze działanie przez długi czas. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*