Czas wolny

Jak elegancko zapakować prezent?

Jak elegancko zapakować prezent?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Miło jest dostawać prezenty, ale jeszcze milej jest je dawać. Okazji ku temu jest wiele – urodziny, imieniny, Gwiazdka, jak również rodzinne uroczystości takie jak ślub czy chrzest. Dlatego warto postarać się i zapakować prezent w sposób niebanalny, aby oczarować obdarowanego jeszcze zanim się dowie, co jest w środku. Jak sprostać temu zadaniu?

Wersja na bogato – moc dodatków

Święta Bożego Narodzenia nieodłącznie wiążą się z rytuałem rozpakowywania prezentów. Pięknie opakowane podarki ucieszą nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Wszak świąteczny czas jest wyjątkowy i wymaga właściwej oprawy. Warto się rozejrzeć: oferta dostępnych papierów ozdobnych jest bardzo szeroka – jednokolorowe, wzorzyste, z motywem świątecznym – producent opakowań zaoferuje Ci wszystko, czego dusza zapragnie. Jednak jeśli masz ochotę trochę przełamać tradycję, sięgnij po nowe pomysły na opakowanie. Zamiast papieru ozdobnego, użyj organzyny lub bibułki, a wstążeczkę zastąp sznurkiem czy taśmą ozdobną. Takie opakowanie z pewnością wyróżni twój prezent.

Postaw na elegancki minimalizm – ozdobne pudełko, zamiast stosu papierów

Jeśli jesteś zwolennikiem idei Zero Waste i nie chcesz sprzątać podartych papierów po prezentach, nie martw się! Ty też możesz opakować swój prezent w sposób wyjątkowy. Dobrym rozwiązaniem jest pudełko prezentowe wykonane z drewna, tworzywa sztucznego lub dobrej jakości tektury oklejonej papierem ozdobnym bądź tkaniną. Takie ozdobne opakowanie nie tylko zdobi prezent, ale może być wykorzystane przez niejedną panią jako pudełeczko na drobiazgi czy kosmetyki. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*