Mieszkanie

Jak nie przytłoczyć meblami małego pokoju?

Jak nie przytłoczyć meblami małego pokoju?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Małe pokoje to niestety rzeczywistość wielu naszych rodaków, którzy są zmuszeni mieszkać w blokach z wielkiej płyty. Tego rodzaju pomieszczenia wymagają aranżacji, w której kluczową rolę odgrywa wybór właściwych mebli oraz ich umiejętne rozstawienie w taki sposób, aby wnętrze wydawało się bardziej przestronne (złudzenie optyczne). Doskonałe nadają się do tego m.in. narożniki, niewielkie kanapy rozkładane i regały naścienne.

Kreatywność ponad wszystko

W małych pokoju nie będziemy w stanie zmieścić zbyt wielu mebli, w związku z czym musimy koniecznie przykładać dużą wagę do wyboru tych odpowiednich. Stawiajmy przede wszystkim na modele stylowe i dobrze zaprojektowane, które spowodują, że wnętrze zyska ciekawy i nietuzinkowy charakter, a na dodatek będzie funkcjonalne i komfortowe dla przebywającej w nim osoby. Sprawdzonym i polecanym przez użytkowników rozwiązaniem są rozkładane sofy, zapewniające w ciągu dnia przestrzeń do siedzenia, natomiast nocą przemieniające się w typowe łóżka do spania.

Dobrym pomysłem jest też umieszczenie w niewielkim wnętrzu narożnika, dzięki któremu zaoszczędzimy sporo miejsca na inne meble pokojowe. Warto zrezygnować z wysokich modeli, ponieważ niepotrzebnie kradną one wolną przestrzeń. Zresztą niskie wersje mebli z powodzeniem mogą udawać, że są znacznie większe – wystarczy je umiejętnie wyeksponować.

Oto inne przydatne rady:
– należy wybierać meble z różnych kompletów, bo dzięki temu wnętrze zyska na lekkości
– parametrem ważniejszym od długości jest szerokość mebla
– małe produkty, takie jak pufy czy stoliki kawowe, lepiej jest ustawić pod kątem, natomiast główne (kanapa, biurko) – równoległe do ścian

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*