Mieszkanie

Jak nie zachlapać wyposażenia mieszkania podczas malowania?

Jak nie zachlapać wyposażenia mieszkania podczas malowania?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co jakiś czas należy zdecydować się na wykonanie remontu w swoim mieszkaniu. Jedną z kluczowych czynności jest wówczas malowanie ścian i sufitów, które pozwala w znacznym stopniu odświeżyć poszczególne pomieszczenia. Podczas tego procesu meble, sprzęt elektroniczny oraz inne elementy wyposażenia są jednak narażone na zachlapanie, dlatego warto je zawsze w odpowiedni sposób zabezpieczyć. Ogromne znaczenie w tym kontekście ma również wykorzystywanie stosownych narzędzi.

Wytrzymała taśma malarska z pewnością okaże się niezbędna

Malowanie to całkiem spore wyzwanie, przed podjęciem którego warto optymalnie zabezpieczyć wszelkie elementy wyposażenia przed zachlapaniem farbą. Pamiętajmy o tym, że jest ona bardzo trudno usuwalna, a niekiedy wręcz może doprowadzić do trwałego zniszczenia powierzchni danego przedmiotu. Podstawą jest oczywiście wyniesienie z wnętrza ruchomych obiektów, czyli urządzeń zasilanych prądem, książek, drobnych ozdób czy niewielkich konstrukcji meblowych. W przypadku dużych mebli zaleca się natomiast przesunięcie ich na środek pokoju (koniecznie frontami do środka) i szczelne okrycie trwałą folią ochronną, a następnie zaklejenie taśmą malarską.

Jeśli chodzi o podłogę, to najlepszym rozwiązaniem jest rozłożenie grubej folii na całej jej długości, ewentualnie zastosowanie w tym celu tektury litej albo falistej. Zabezpieczenia wymagają również ramy okienne i drzwiowe oraz listy podłogowe – tutaj dobrze sprawdzi się wspomniana już taśma wykonana z PCV. Przy okazji wiele osób zapomina o ochronie klamek drzwiowych. Na szczęście na rynku są dostępne perfekcyjnie przystosowane do ich kształtu rękawice Handla Glove. Posiada je w swojej ofercie m.in. sklep online: https://handle-glove.eu/sklep/handle-glove/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*