Człowiek i styl

Jak przywrócić swojemu autu świeżość i blask, jak przy jego zakupie z salonu?

Jak przywrócić swojemu autu świeżość i blask, jak przy jego zakupie z salonu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowiutkie samochody prosto z salonu mają poza kapitalnym wyglądem także specyficzny zapach, który uwielbia każdy kierowca. Jednakże utrzymanie auta zarówno w doskonałej kondycji wizualnej, jak i zadbanie o jego zapach nie są wcale proste. Z czasem lakier matowieje, tapicerka staje się poszarzała od kurzu, a piękny zapach wyparowuje niczym kamfora, a żadna zapachowa choinka nie jest w stanie go przywrócić. Co zrobić w takiej sytuacji i czy da się w ogóle sprawić, żeby samochód znowu był świeży i błyszczący, tak jak w dniu, kiedy kupiliśmy go prosto od dealera? Jest to możliwe, ale wymaga pewnych zabiegów.

Cały sekret tkwi w kosmetykach do autodetailingu

Bardzo ważnym jest, żeby nie próbować przywracać autu blasku przy pomocy zwyczajnych detergentów oraz kosmetyków mało znanych marek, które mogą być zwyczajnie zbyt ostre i spowodować więcej zniszczeń niż korzyści. Wystarczy zajrzeć na https://vertion.pl/, żeby zorientować się, że profesjonalne kosmetyki to zupełnie inna liga. Można się tam również dowiedzieć tego, w jaki właściwie sposób należy ich używać i do jakich samochodowych elementów są przeznaczone.

Używając kosmetyków do auta, należy koniecznie pamiętać, że nie ma uniwersalnego środka, który byłby dobry do wszystkiego. Inne składniki musi mieć ten, który przeznaczony jest do szyb, a odmienne ten do tapicerki albo pulpitu oraz kierownicy. Nie należy ich zamieniać lub ze sobą łączyć, ponieważ mają zupełnie inne składy. Dzieje się tak nie bez powodu – w końcu w aucie różne części są zrobione z kompletnie innych materiałów. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*