Człowiek i styl

Jak spersonalizować codzienną odzież?

Jak spersonalizować codzienną odzież?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fast fashion zalewa rynek odzieżowy, przynosząc ze sobą ubrania, które trafiają w gust szerokiej grupy odbiorców, ale nie przemawiają do osób szukających na półkach sklepowych oryginalności. W sukurs tym, którzy chcą wyrazić siebie i świadomie kreować swój styl przychodzi personalizacja odzieży. Podpowiadamy, jak prostymi sposobami zindywidualizować swoją szafę i nadać jej nowy wyraz.

Jak odświeżyć szafę?

Personalizacja odzieży to znakomity sposób nie tylko na wpisanie w ubrania własnego charakteru, ale również na nadanie starym ubraniom nowej energii. Warto przejrzeć więc szafę w poszukiwaniu nienoszonych bluzek, przetartych jeansów i akcesoriów zasługujących na drugie życie. Przy użyciu prostych narzędzi jesteśmy w stanie wyczarować małe arcydzieła sztuki tekstylnej, które dodatkowo będą wyrażać nas lepiej, niż jakikolwiek ciuch z sieciówki.

Najbardziej efektownym, a przy tym względnie prostym sposobem indywidualizacji swojego stylu są nadruki. Ich wykonanie możemy zlecić zajmującym się tym firmom, lub – w przypadku niewielkich rozmiarów ozdoby – zrobić to samodzielnie w domu. Czapka z nadrukiem czy t-shirt z napisem podkręcą nasz styl, nadadzą mu charakteru, a przy tym sprawią, że poczujemy się prawdziwymi twórcami własnej odzieży. Osobom, którym nie obce są robótki ręczne, polecamy hafty i naszywki. Ich wykonanie nie zajmuje dużo czasu, a daje spektakularne efekty. Za pomocą haftu można nie tylko ozdobić materiał, ale też oznaczyć jego właściciela – na przykład inicjałami.

DIY czy pomoc profesjonalisty?

To, czy zdecydujemy się na samodzielną przeróbkę ubrań, czy skorzystamy z usług profesjonalisty zależy od wielu czynników. Pod uwagę musimy wziąć przede wszystkim:

– stopień skomplikowania przeróbek,

– nasze umiejętności,

– dostępny czas i środki.

Z pomocy krawca warto skorzystać przy dużych zmianach – kiedy dopasowujemy fason garnituru lub sukienki, pracujemy na trudnym materiale lub drogiej tkaninie. Do drobnych poprawek często wystarczą nam nasze umiejętności i odrobina fantazji. Podobne kryterium warto wziąć pod uwagę przy wyborze nadruku – niewielkie aplikacje często jesteśmy w stanie wykonać sami; jeśli jednak zależy nam szczególnie na wyrazistości, jakości albo przerabiany znaczną ilość ubrań – warto zlecić to zadanie profesjonalnej firmie.

Artykuł przygotowany we współpracy z HFM Studio.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*