Biznes i usługi

Jak umieścić logo na zakrzywionych powierzchniach

Jak umieścić logo na zakrzywionych powierzchniach
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Logo stanowi podstawę do budowania wizerunku firmy. Jest kluczowym elementem, który wyróżnia daną działalność na rynku i przyciąga uwagę potencjalnych klientów. Często umieszcza się je na przedmiotach codziennego użytku, aby łatwo zapadało w pamięć. Kubki i długopisy są najczęściej stosowanymi w tym celu gadżetami, choć coraz bardziej popularne stają się również inne elementy wyposażenia, np. szklanki, kieliszki do wina czy popielniczki. Jednak jak umieścić logo na zakrzywionej powierzchni?

Profesjonalne drukarnie

Najłatwiej jest skorzystać z pomocy specjalistów. Na rynku funkcjonuje obecnie wiele firm, które oferują tego typu usługi, jak np. http://www.konturdruk.pl/pl. Drukarnie te korzystają z różnorodnych technik zdobienia, które dobierają w zależności od rodzaju i zakrzywienia powierzchni. Jedną z najpopularniejszych metod jest tampodruk. Polega on na przenoszeniu tuszu z metalowej matrycy na produkt za pomocą specjalnego tamponu. Umożliwia umieszczanie wzorów na powierzchniach wykonanych z plastiku, metalu, papieru, szkła i ceramiki.
Kolejną znaną metodą jest sublimacja, czyli barwienie za pomocą tuszy sublimacyjnych. Technika ta stosowana jest wyłącznie na materiałach poliestrowych. Do zdobienia porcelany korzysta się z kalkomanii, która polega na drukowaniu farbami ceramicznymi na tzw. naklejce wodnej, którą później przykleja się do powierzchni i po wysuszeniu wypala w wysokich temperaturach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*