Zdrowie

Jak utrzymać dobrą wagę?

Jak utrzymać dobrą wagę?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Udało Ci się schudnąć i zależy Ci na utrzymaniu swojej wagi? Pamiętaj, że zrzucenie nadprogramowych kilogramów to tylko połowa sukcesu – teraz ważne jest stosowanie się do odpowiednich wskazówek, które zagwarantują właściwą sylwetkę. Sprawdź co robić, by uniknąć przybrania na wadze!

Zbilansowana i zdrowa dieta

Jednym z kluczowych elementów utrzymania odpowiedniej sylwetki jest właściwe, zdrowe i regularne odżywianie. Jedzenie, które dostarczamy organizmowi, powinno zawierać niezbędne składniki odżywcze jak minerały, witaminy, aminokwasy, cukry czy kwasy tłuszczowe. Mając na uwadze czasy, w których żyjemy, bardzo dobrą opcją dla osób zapracowanych i żyjących w ciągłym biegu jest skorzystanie z usług firm cateringowych. Taką alternatywę oferuje firma https://www.kapitan-cook.pl/,  która zapewnia posiłki z odpowiednią dawką kaloryczną, dostosowane do konkretnych potrzeb żywieniowych i wymagań (np. posiłki bezglutenowe, wegetariańskie czy typowo dla sportowców) oraz przede wszystkim pomaga w utrzymaniu prawidłowej sylwetki.

Odpowiednia kompozycja ułatwia sięganie po posiłki w konkretnych porach dnia i zapewnia energię na cały dzień. Dzięki temu unika się tak zwanego wilczego głodu, który występuje w przypadku zbyt dużych przerw między posiłkami, a jak wiadomo unikanie posiłków, może spowolnić metabolizm i odkładać tkankę tłuszczową. Niezbędne jest również nawadnianie się. Picie przynajmniej 2 litrów wody dziennie zapewni właściwe nawodnienie i pozwoli pozbyć się uczucia „fałszywego głodu”, który często jest mylony z pragnieniem.

Aktywność fizyczna

Oprócz właściwej diety, niezwykle istotna jest również aktywność fizyczna, najlepiej uprawiana codziennie. Nie jest ważne czy będzie to siłownia, pilates czy jogging – fundamentalny jest fakt, że każda forma aktywności działa korzystnie na metabolizm, mięśnie, stan skóry, serca czy kręgosłupa. Jednak czasem, gdy motywacja na uprawianie sportu słabnie (a to zdarza się każdemu), warto jest poświecić chociaż pół godziny na spacer. On również odpowiednio relaksuje, pobudza organizm i ciało i dodatkowo pozwala dotlenić się szarym komórkom.  

Dzienniczek spożywanych posiłków

Choć może wydać się to dość irracjonalne, to właśnie prowadzenie własnego dziennika spożywanych posiłków, jest bardzo skutecznym sposobem na utrzymanie pięknej sylwetki. Wprowadzanie do dziennika każdego dnia zjedzonego pożywienia i wypitych napojów, może doskonale pomóc w prowadzeniu diety. W jaki sposób? Na przykład jeśli zauważy się u siebie nagły wzrost wagi, to właśnie na podstawie dziennika posiłków, można szybko wywnioskować jakie produkty spowodowały wzrost masy ciała i co należało by z diety wyeliminować. To doskonały sposób na kontrolę żywienia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*