Czas wolny

Jak wybrać idealne legowisko dla pupila?

Jak wybrać idealne legowisko dla pupila?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Spanie w jednym łóżku ze zwierzakiem może okazać się źródłem wielu nieprzyjemności. Każde zwierzę przenosi zarazki oraz w jakimś stopniu brud. Nie powinniśmy zatem pozwalać na zbyt wiele naszemu pupilowi. Nawet, gdy kochamy go bardzo mocno i traktujemy niczym członka rodziny.

Rozwiązanie kłopotu

Oprócz naturalnej bliskości, zwierzę działa w kwestii wskakiwania na łóżko instynktownie. Czuje, że jest to przestrzeń miękka, niezwykle komfortowa dla jego ciała. W przeciwieństwie do podłogi, która nie zapewnia komfortu cieplnego, nie wspominając już o tym użytkowym.

Legowiska dla psów i kotów stworzono z myślą o rozwiązaniu tego problemu. To miejsce, w którym zwierzę czuje się bezpiecznie oraz komfortowo. O ile odpowiednio wybierzemy ten gadżet, bo rynek daje właścicielom bardzo szeroki wybór.

Na co zwrócić uwagę?

Musimy przede wszystkim dostosować przestrzeń do gabarytów naszego pupila. Każde zwierzę posiada określony wymiar, co wpływa na miejsca potrzebne do właściwego wypoczynku. Zwróćmy uwagę na przykład na wysokość w kłębie.

Zbyt duże legowisko będzie niekomfortowe dla małego zwierzaka, zbyt małe z kolei nie sprawdzi się przy rasach dużych. Ważne, aby materiał wykonania był miękki w dotyku. Samo legowisko powinno być możliwie ,,zbite”. Chodzi tutaj o sytuacje, w których gadżet powiększa się pod wpływem ciężaru zwierzęcia. Mało elastyczne legowiska wyglądają nieestetycznie w najbliższym otoczeniu. Każde zwierzę przed snem musi się odpowiednio ułożyć, zatem to rozwiązanie niekorzystne także dla niego.

Artykuł napisany we współpracy z Amibelle – akcesoria dla psów i kotów.
Sprawdź okazyjną ofertę fotelików samochodowych dla zwierzaków:
https://www.amibelle.pl/foteliki-samochodowe-dla-psow-c-1_37.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*