Mieszkanie

Jak wybrać odpowiednie dla siebie przyrządy do sprzątania?

Jak wybrać odpowiednie dla siebie przyrządy do sprzątania?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Sprzątanie to czynność, która z pewnością nie należy do lubianych, pozwala jednak utrzymać dom i obejście w należytym porządku. Codzienne porządki ułatwi odpowiednio zorganizowany zestaw narzędzi do sprzątania, dostosowany do potrzeb konkretnej osoby. Odpowiednio dobrane akcesoria pozwolą sprawnie i szybko uporać się z kurzem, zabrudzeniami i smugami. Co powinien zawierać niezbędnik domowych porządków?

Czysto, pachnąco, przyjemnie

Szczotki do zamiatania, zmiotki, szufelki, mopy, ściereczki, gąbki, rękawice – to podstawowe narzędzia, których nie może zabraknąć w każdym domu. Warto także zaopatrzyć się w odkurzacz i inne, bardziej zaawansowane sprzęty do sprzątania. Wbrew pozorom nie muszą to być zaawansowane i drogie przedmioty, istnieje wiele funkcjonalnych i praktycznych rozwiązań, które umożliwią dokładne i bezproblemowe porządki.

Dostępny na rynku sprzęt do sprzątania potrafi przyprawić o przysłowiowy zawrót głowy. W zależności od własnych potrzeb i wymogów technicznych można wybrać mopy obrotowe, ze spryskiwaczem, gąbczaste lub płaskie. Równie imponująco prezentują się narzędzia do zamiatania i czyszczenia.

Mopy, ściereczki, miotełki

Zmywanie podłogi za pomocą ścierki dawno odeszło do lamusa, ustępując miejsca nowoczesnym mopom. Narzędzia te dostępne są w różnych wariantach, dzięki czemu znalezienie optymalnego rozwiązania nie powinno stanowić problemu. Do mycia dużych powierzchni najlepiej wybierać mopy z odpowiednio wyposażonym wiadrem, które umożliwi płukanie, wyciskanie oraz namaczanie końcówki myjącej. W niewielkim mieszkaniu, gdzie nie ma potrzeby częstego płukania końcówki mopa, lepszą alternatywą są modele ze spryskiwaczem.

W zestawie porządkowym nie może zabraknąć także wysokiej jakości myjek do okien, luster i przeszkleń. Stosując standardowe ściereczki trudno uniknąć nieestetycznych smug, stosując myjkę zadanie można wykonać szybko, bezproblemowo i dokładnie. Do wyboru są modele z teleskopowym drążkiem, ściągaczką, spryskiwaczem, narzędziem do polerowania szyb i wiele innych.

Ważną kwestią okazują się także szczotki do zamiatania, zmiotki, szufelki, ściereczki, jak również akcesoria do czyszczenia WC i kabin prysznicowych. Warto zadbać o to, aby poszczególne akcesoria odznaczały się trwałością i doskonałą jakością. Wykonane z najwyższej jakości materiałów ściereczki sprawdzą się zarówno w kuchni, jak i podczas ścierania kurzu. W trudniej dostępnych miejscach i ciasnych zakamarkach zamiast ściereczki lepiej wybrać miotełkę do kurzu, która delikatnie i skutecznie zbiera pył z półek, rodzinnych pamiątek i bibelotów. W podręcznym niezbędniku porządkowym nie może także zabraknąć jednorazowych lub wielorazowych rękawiczek oraz worków na śmieci o odpowiedniej pojemności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*