Człowiek i styl

Jak zachęcić dziecko do kąpieli?

Jak zachęcić dziecko do kąpieli?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Maluch, który nie lubi się kąpać to kłopot wielu rodziców. Uczucie wilgoci na skórze, szorowanie delikatnego ciała gąbką i chłód przy wyjściu z wody nie zachęcają do wizyt w wannie. Co zrobić, by zmienić nastawienie dziecka wobec kąpieli? Mamy kilka sprawdzonych podpowiedzi.

Kąpiel zamień w zabawę

Wizyta w łazience nie musi kojarzyć się nieprzyjemnie. Chcąc odczarować negatywny obraz kąpieli w oczach malucha, postaraj się przygotować mu pole do zabawy. Do wody dolej pieniącego się płynu. Skorzystaj z kapsułek, które zabarwiają wodę na ulubiony kolor dziecka. W ten sposób zachęcisz je do wejścia do wanny. Zadbaj też, by maluch nie nudził się podczas rutynowego mycia włosów i ciała. Pozwól mu zabrać do wody ulubione zabawki albo kup mu zestaw dmuchanych akcesoriów. Ty zyskasz spokój, a dziecko bez stresu podejdzie do codziennej higieny.

Zadbaj o komfort malucha

Ważne, byś zatroszczyła się o komfort dziecka i unikała sytuacji mogących wywołać płacz. Postaraj się, by podczas mycia głowy szampon i woda nie dostały się do jego oczu. Zrezygnuj też z czyszczenia delikatnego ciała dziecka szorstkimi gąbkami. Po kąpieli owiń ciało malucha ciepłym ręcznikiem lub pelerynką. Na stronie https://zaira.pl/reczniki-i-okrycia-kapielowe/reczniki-dzieciece/reczniki-dzieciece-Poncho znajdziesz poncho kąpielowe z materiału frotte. Wchłonie on resztki wilgoci z ciała, zapewni uczucie ciepła, a kaptur ułatwi osuszenie głowy. Dziecku spodoba się z pewnością wzór widoczny na ręczniku – możesz dobrać go do zainteresowań malucha.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*