Technologie & IT

Jaki serwer będzie najlepszy dla małej firmy?

Jaki serwer będzie najlepszy dla małej firmy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stały wzrost gospodarczy powoduje, że w kraju rozwija się mnóstwo nowych firm. Sprzyjająca koniunktura sprawia, że w obecnych czasach naprawdę opłaca się prowadzenie biznesu. Dziś każda firma, której działalność opiera się na pracy biurowej, musi być skomputeryzowana. Najważniejszy jest serwer, na którym przechowywane są wszystkie najważniejsze dane. Sprawdzamy jaką powinien mieć charakterystykę, by sprostać wymaganiom niewielkiego biznesu.

Szybki dostęp do danych

Nic tak nie usprawnia pracy, jak błyskawiczne wczytywanie się plików. Do tego trzeba oczywiście mocnego procesora, dużej ilości pamięci RAM oraz szybkiej sieci, jednak najważniejszy jest magazyn danych. Jeżeli dyski twarde nie będą w stanie w mgnieniu oka wyszukiwać i wczytywać do pamięci danych, to w dalszym ciągu wszystko będzie sprawiało wrażenie działającego bardzo powoli. Rozwiązaniem tego problemu są macierze SSD, które od razu pozwalają na wykonywanie kopii zapasowych danych (macierz typu RAID-1). Konfigurator PC pomoże nam dobrać odpowiedni typ i rodzaj dysków do danego sprzętu.

Czy warto oszczędzać?

W przypadku niewielkich firm, które nie są jeszcze zbyt bogate, panuje tendencja do cięcia kosztów. Nie powinniśmy jednak nigdy robić tego w przypadku serwera. Nie można oszczędzać na bezpieczeństwie (szyfrowanie danych w locie, kopie zapasowe, bezpieczny dostęp), szybkości działania i przede wszystkim dobrej jakości sprzęcie, który będzie działać bezawaryjnie przez lata. Na głównym komputerze będziemy ostatecznie przechowywać bardzo ważne dla firmy dane. Warto więc wybrać coś od znanego i cenionego producenta, na przykład z poniższej strony: https://www.fujitsu-shop.pl/pl/20000-serwery.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*