Człowiek i styl

Jakie są przyczyny niedowagi – co jeść, aby przytyć?

Jakie są przyczyny niedowagi – co jeść, aby przytyć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Właściwe odżywianie się jest dla nas podstawą prawidłowego funkcjonowania. Nasza dieta powinna nam gwarantować dobre samopoczucie, dawać energię, ale także pomóc w utrzymaniu prawidłowej wagi. Bardzo niekorzystnym zjawiskiem jest bowiem, gdy jest ona zbyt niska. Na niedowagę może składać się wiele czynników, a sposobem na przeciwstawienie się jej, jest oczywiście jedzenie. Co wprowadzić do diety, aby zdrowo przytyć i uzyskać prawidłową wagę, zgodną z naszym wzrostem?

Niedowaga – przyczyny i przeciwdziałanie

Przyczyn niedowagi może być bardzo wiele i tak naprawdę nie sposób jest wymienić je wszystkie. Najczęstszymi są źle dobrana dieta, zaburzenia hormonalne, mogące wynikać chociażby z wad tarczycy, a także różnego rodzaju choroby przewlekłe. Aby poprawić wagę i przezwyciężyć te negatywnie oddziałujące czynniki, trzeba oczywiście jeść. Ale co jeść aby przytyć w sposób prawidłowy i zdrowy?

Rozwiązań jest wiele, a podstawowym jest wprowadzenie do codziennego menu ryb, mięsa wołowego oraz drobiowego. Mają one dużo kalorii, przez co z powodzeniem pozwolą zwiększyć masę ciała. Oprócz nich warto pomyśleć o nabiale i produktach mlecznych, które dostarczą organizmowi budulca w postaci białka i tłuszczu. Najkorzystniejsze będą sery, zarówno białe jak i żółte, a także jogurt naturalny i mleko. Dodatkowo w zadaniu przytycia pomogą owoce, a w większej mierze również warzywa, gdyż są źródłem wielu witamin i soli mineralnych. Na sam koniec warto wspomnieć o węglowodanach, dostępnych w kaszy, ryżu i ziemniakach. Spożywane codziennie lub często, mogą pomóc w szybkim uzyskaniu pożądanej wagi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*