Zdrowie

Krótki przegląd alternatyw dla noszenia okularów

Krótki przegląd alternatyw dla noszenia okularów

Artem Podrez/pexels.com

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy po raz pierwszy wychodzimy od okulisty z receptą na okulary, zwykle jesteśmy w szoku. Po oswojeniu się z nową sytuacją konieczna jest wizyta w salonie optycznym. To właśnie wtedy, po zaprezentowaniu przez optyka grubości szkieł, jakie przepisał nam lekarz i dostępnych modeli, najczęściej rozglądamy się za innymi rozwiązaniami. Choć aktualnie okulary to modne akcesorium, noszenie ich jest kłopotliwe i niekomfortowe.

Szkła kontaktowe

Poszukując innych ewentualności, warto przyjrzeć się soczewkom kontaktowym Szczecin dysponuje licznymi alternatywami dla tradycyjnych okularów. Soczewki zapewniają przede wszystkim szerokie pole widzenia – zarówno przed siebie, jak i peryferyjne. Liczne badania wykazały, że nieco lepiej radzą sobie z korekcją wybranych wad wzroku, jednak przede wszystkim są dużo wygodniejsze. Nie przeszkadzają podczas jazdy samochodem czy w trakcie uprawiania sportów, a także nie parują. Trzeba jednak starannie je pielęgnować i odpowiednio przechowywać w celu zachowania odpowiedniej higieny.

Zabieg laserowy

Osoby borykające się z różnorodnymi wadami wzroku, coraz częściej decydują się na wykonanie zabiegu laserowego. Stosuje się go zarówno przy dalekowzroczności, jak i krótkowzroczności, a nawet astygmatyzmie. Zanim zostanie on jednak przeprowadzony, koniecznie należy udać się na badanie wzroku Szczecin. Lekarz musi ocenić ogólny stan zdrowia pacjenta oraz przeprowadzić specjalistyczną diagnostykę, aby określić, czy wada w ogóle może być korygowana laserowo, a jeśli tak, to jaką metodą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*