Zdrowie

Kto może skorzystać z botoksu?

Kto może skorzystać z botoksu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeden z najbardziej popularnych i sprawdzonych zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej to wstrzyknięcie pod skórę botoksu, czyli toksyny botulinowej. Jest ona pozyskiwana z laseczek jadu kiełbasianego – trującej substancji wykazującej w niewielkich dawkach działanie lecznicze. To wprost idealny sposób zwłaszcza na zlikwidowanie zmarszczek mimicznych na twarzy, choć może być też z powodzeniem stosowany w innym celu. Jeśli interesuje nas tego rodzaju medycyna estetyczna Poznań to miasto, gdzie bez problemu znajdziemy salon specjalizujący się w botoksie.

Zabieg dla osób w różnym wieku 

Botoks działa na takiej zasadzie, że skutecznie blokuje przewodnictwo między nerwami a mięśniami, co skutkuje rozluźnieniem tych drugich. Dzięki temu wyraźnemu wygładzeniu ulegają zmarszczki mimiczne, których nie da się wyeliminować poprzez stosowanie zwykłych produktów kosmetycznych. Z omawianego zabiegu powinny skorzystać przede wszystkim osoby pragnące pozbyć się zmarszczek poprzecznych zlokalizowanych na czole, kurzych łapek w okolicy oczu, zmarszczek pionowych znajdujących się pomiędzy brwiami, a także nieestetycznych bruzd na szyi oraz dekolcie.

Oprócz tego botoks stanowi idealne rozwiązanie w przypadku nadmiernie opadających powiek, ponadprzeciętnej potliwości i chronicznych migren. Co istotne, jest przeznaczony zarówno dla ludzi młodych, jak i seniorów, ponieważ nie wywołuje żadnych poważnych efektów ubocznych. Tak naprawdę istnieje tylko kilka istotnych przeciwwskazań – m.in. okres ciąży, znaczne zaburzenia w procesie krzepnięcia krwi, zaawansowane infekcje i stany zapalne czy choroby nowotworowe i sercowo-naczyniowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*