Człowiek i styl

Opakowania do przesyłki szkła

Opakowania do przesyłki szkła
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przedmioty użytkowe i ozdobne wykonane ze szkła stwarzają sporą problematyczność w sytuacji, gdy trzeba je zapakować do wysyłki. Kluczowe znaczenie ma w tym przypadku wybór takiego opakowania, które optymalnie zabezpieczy je przed stłuczeniem. Najlepiej w tej roli sprawdzi się pudełko z grubego kartonu, idealnie dostosowane pod względem rozmiaru do konkretnego obiektu. Jeśli interesuje nas rzetelny producent opakowań kartonowych Śląsk to region, na terenie którego znajdziemy go bez większego problemu.

Pamiętajmy o wypełnieniu 

Do przewozu elementów szklanych doskonale nadają się zwłaszcza solidnie wykonane pudełka kartonowe o budowie klapowej lub teleskopowej (złożone z kilku warstw kartonu). Nie mogą one oczywiście posiadać żadnych rozdarć, zagnieceń czy wybrzuszeń. Poza tym muszą pasować do wagi i wielkości danego produktu, bo w przeciwnym razie znacznie wzrasta ryzyko uszkodzenia przesyłki podczas transportu. Produkcją oraz sprzedażą wymienionych powyżej pudełek zajmuje się m.in. firma: http://janbox.pl/.

W trakcie pakowania przedmiotów ze szkła do omawianych konstrukcji należy koniecznie pamiętać o zastosowaniu odpowiedniego wypełnienia, które będzie stanowiło skuteczną ochronę przed wstrząsami oraz ewentualnymi uderzeniami. Warto zdecydować się w szczególności na folię bąbelkową lub pociętą na drobne kawałki gąbkę. Z pewnością przyda się również specjalne oznaczenie w postaci naklejki informującej o wyjątkowo delikatnej zawartości. Dodajmy, że do bezpiecznego przewozu wyrobów szklanych przeznaczone są ponadto opakowania styropianowe wypełnione wełną drzewną.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*