Opakowania do przesyłki szkła

Przedmioty użytkowe i ozdobne wykonane ze szkła stwarzają sporą problematyczność w sytuacji, gdy trzeba je zapakować do wysyłki. Kluczowe znaczenie ma w tym przypadku wybór takiego opakowania, które optymalnie zabezpieczy je przed stłuczeniem. Najlepiej w tej roli sprawdzi się pudełko z grubego kartonu, idealnie dostosowane pod względem rozmiaru do konkretnego obiektu. Jeśli interesuje nas rzetelny producent opakowań kartonowych Śląsk to region, na terenie którego znajdziemy go bez większego problemu.

Pamiętajmy o wypełnieniu 

Do przewozu elementów szklanych doskonale nadają się zwłaszcza solidnie wykonane pudełka kartonowe o budowie klapowej lub teleskopowej (złożone z kilku warstw kartonu). Nie mogą one oczywiście posiadać żadnych rozdarć, zagnieceń czy wybrzuszeń. Poza tym muszą pasować do wagi i wielkości danego produktu, bo w przeciwnym razie znacznie wzrasta ryzyko uszkodzenia przesyłki podczas transportu. Produkcją oraz sprzedażą wymienionych powyżej pudełek zajmuje się m.in. firma: http://janbox.pl/.

W trakcie pakowania przedmiotów ze szkła do omawianych konstrukcji należy koniecznie pamiętać o zastosowaniu odpowiedniego wypełnienia, które będzie stanowiło skuteczną ochronę przed wstrząsami oraz ewentualnymi uderzeniami. Warto zdecydować się w szczególności na folię bąbelkową lub pociętą na drobne kawałki gąbkę. Z pewnością przyda się również specjalne oznaczenie w postaci naklejki informującej o wyjątkowo delikatnej zawartości. Dodajmy, że do bezpiecznego przewozu wyrobów szklanych przeznaczone są ponadto opakowania styropianowe wypełnione wełną drzewną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiemnaście − 9 =