Mieszkanie

Po co jest wizjer w drzwiach i jaki wybrać?

Po co jest wizjer w drzwiach i jaki wybrać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czy wiesz, że chociaż wizjer w drzwiach jest elementem niewielkim, to jednak niezwykle ważnym? To część drzwi wejściowych, która ma ogromne znaczenie, jeśli pod uwagę weźmiemy system antywłamaniowy oraz komfortowe użytkowanie mieszkalnej przestrzeni. Do czego konkretnie służy wizjer i co brać pod uwagę przy jego wyborze?

Po co jest wizjer w drzwiach?

To przyrząd optyczny, dzięki któremu domownik może sprawdzić, co dzieje się poza mieszkaniem czy domem. Wizjer pozwala zajrzeć na zewnątrz i skontrolować, kto dzwoni bądź puka do drzwi. Co ważne, aby tej element wyposażenia drzwi mógł pełnić należycie swoją funkcję, warto przy jego wyborze brać pod uwagę kilka istotnych kryteriów. 

Jak wybrać dobry wizjer do drzwi?

Do wyboru jest mnóstwo różnych modeli wizjerów, natomiast tylko niektóre z nich wyróżniają się najlepszą jakością i właściwościami, które rzeczywiście wpływają na wygodę i bezpieczeństwo mieszkania. 

Jeśli stawiasz na ten klasyczny wizjer, koniecznie zdecyduj się na opcję panoramiczną. Dzięki temu przez to okrągłe okienko zobaczysz znacznie więcej, a sam obraz będzie doskonale widoczny. 

Dla fanów nowoczesnych opcji w domowej przestrzeni mamy jednak znacznie lepsze rozwiązanie. To wizjer elektroniczny z ekranem. LCD, który działa zdalnie i jest sterowany tak, aby móc zobaczyć, co dzieje się na zewnątrz nawet bez konieczności podchodzenia do drzwi. Co ciekawe, wizjery elektroniczne mogą działać poprzez aplikację na smartfony, czyli zdalnie. Dzięki temu zobaczysz, kto dzwoni do Twoich drzwi, kiedy nie ma Cię w domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*