Technologie & IT

Popularne rodzaje grillów

Popularne rodzaje grillów
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Grillowanie jest jednym z ulubionych sposobów na spędzanie czasu przez wiele osób, zwłaszcza w gronie znajomych czy rodziny. Główny sezon na takie przygotowywanie potraw to lato, lecz z powodzeniem można się tym zajmować także wiosną i jesienią. Na rynku dostępne są różne rodzaje takich urządzeń. Które są najpopularniejsze? 

Węglowe

Wersje węglowe są najstarsze i również z tego względu najczęściej spotykane. Można je znaleźć w wielu rozmiarach oraz kształtach, a jednocześnie są to sprzęty bardzo poręczne, które łatwo przestawić w dowolne miejsce. Składają się z misy z grubej blachy, którą zabezpiecza się ognioodporną farbą, a nad nią umieszcza się ruszt. Do tego rodzaju grilla wykorzystuje się węgiel drzewny lub brykiet, a przy rozpalaniu przydatna jest też podpałka. Produkty pieczone w ten sposób, nabierają również charakterystycznego aromatu z samego dymu. 

Gazowe

Wariantem, który cieszy się coraz większą popularnością jest grill gazowy z płytą żeliwną. Źródłem ognia są tutaj palniki gazowe, których zależnie od modelu, może być różna ilość. Najlepiej, gdy jest ich jak najwięcej, gdyż generują wtedy więcej ciepła, które rozchodzi się w równomierny sposób. Ponad palnikami znajduje się specjalna płyta, na którą skapują soki z pieczonych mięs, które następnie parują i dodają potrawom jeszcze więcej smaku. Dużym plusem tego rozwiązania jest łatwość rozpalenia grilla i szybkie przygotowywanie dań. 

Elektryczne

Trzecim rodzajem, który również ma swoje spore zalety, są wersje elektryczne. Nagrzewają się one dzięki energii elektrycznej, więc wymagają podłączenia do prądu. Z pewnością ich ogromnym atutem jest szybkość nagrzewania się oraz możliwość regulowania temperatury. Dodatkowo nie generują one takiego dymu, dzięki czemu mogą być wykorzystywane nie tylko w ogrodzie, ale też na balkonie czy nawet w domu. Podobnie jak poprzednie dwa rozwiązania, to także ma swoich zwolenników, natomiast wiele grillów można znaleźć w internecie, np. w sklepie KÖLER, więc każdy może się zaopatrzyć w taki sprzęt, który będzie mu najbardziej odpowiadał. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*