Czas wolny

Sporty wodne – jak dobrać odpowiednią deskę?

Sporty wodne – jak dobrać odpowiednią deskę?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Do tego, aby uprawiać sporty wodne niezbędna jest odpowiednia deska. Jej wybór uzależniony jest przede wszystkim od tego, jaki sport chcemy uprawiać, ponieważ mimo iż na pierwszy rzut oka mogą one wydawać się podobne, różnice między nimi są znaczące. Przed podjęciem decyzji warto zrobić sobie przegląd dyscyplin, które można uprawiać w wodzie.

Najpopularniejsze sporty wodne

Jednym z najłatwiejszych sportów wodnych, od którego warto zacząć swoją przygodę z tego rodzaju aktywnością jest Stand Up Paddleboarding. Polega on na staniu na desce i odpychaniu się za pomocą zanurzonego w wodzie wiosła. Najpopularniejsze deski przeznaczonego do uprawiania tego sportu wykonane są ze specjalnego materiału, który po nadmuchaniu sztywnieje. Dzięki temu są one bardzo twarde i umożliwiają bezproblemowe utrzymanie się na wodzie. Duży wybór tego rodzaju desek znaleźć można na stronie https://supdeski.pl/10-deski-sup.

Kiteboarding polega z kolei na jeździe na desce, do której przymocowany jest latawiec. Na rynku dostępne są jej różne wymiary. Dobierając ten sprzęt trzeba sugerować się przede wszystkim wagą oraz posiadanymi umiejętnościami.

Wakeboarding to sport, w którym osoba stojąca na desce napędzana jest przez motorówkę, do której jest podczepiona. Do tego sportu używa się dwóch rodzajów desek. Pierwsza z nich przeznaczona jest do uprawiania wakeboardingu w parkach wodnych, a druga do pływania na niej na otwartym akwenie wodnym. Za każdym razem, gdy mamy trudności z doborem odpowiedniego sprzętu, powinniśmy zasięgnąć porady doświadczonego instruktora.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*