Nieruchomości i budownictwo

W jaki sposób zamontować pompę głębinową?

W jaki sposób zamontować pompę głębinową?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pompy głębinowe to urządzenia, które służą do pompowania czystej, zimnej wody, wolnej od stałych zanieczyszczeń. Produkty te cechują się niezwykłą trwałością oraz długoterminową i bezawaryjną pracą. Aby jednak mogły posłużyć nam przez długie lata muszą być właściwie zamontowane. Jak to zrobić prawidłowo? O czym pamiętać podczas montażu pompy głębinowej? Odpowiedzi znajdziesz w naszym poniższym artykule.

Co należy wiedzieć o montażu pompy głębinowej?

Zanim przystąpimy do montażu naszej pompy, musimy mieć pewność, że posiadany przez nas model odpowiada wszystkim naszym potrzebom i możliwościom. Aby wybór pompy był łatwiejszy, należy przeprowadzić badanie próbki wody. Profesjonalna analiza jej składu sprawi, że dowiemy się, czy jakość naszej wody jest odpowiednia, czy też potrzebny jest montaż dodatkowych systemów uzdatniania wody. Konieczne jest także przeprowadzenie próby wydajności studni. Polega ona na pompowaniu wody z ujęcia przez minimum godzinę. Wynik przekraczający założone zapotrzebowanie o co najmniej 1m³/h, świadczy o tym, że w studni można zainstalować pompę głębinową.

Właściwy montaż pompy może być gwarancją długoletniej pracy urządzenia. Istotną kwestią jest fakt, iż urządzenie to nie może być opuszczone na samo dno studni. Wówczas jest ono narażone na zasysanie zbyt dużej ilości szkodliwych ciał stałych szlifujących, takich jak piasek i inne zanieczyszczenia. Pompy głębinowe Warszawa powinny być umieszczane i montowane zgodnie z instrukcją sporządzoną przez producenta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*