Technologie & IT

W jakim celu wykorzystujemy pompy zatapialne?

W jakim celu wykorzystujemy pompy zatapialne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pompy zatapialne wykorzystywane są w zastosowaniach przemysłowych, takich jak górnictwo, odwiert celem pozyskania ropy naftowej oraz oczyszczanie ścieków.

Woda z punktu A do punktu B

Wchodząc w szczegóły, przeznaczone są do przemieszczania wody z niższego poziomu na wyższy. Są one wykorzystywane zasadniczo w szerokim zakresie zastosowań, w tym w nawadnianiu, gaszeniu pożarów i wytwarzaniu energii wodnej.

Pompy zatapialne Hamer służą do przenoszenia wody z jeziora, stawu lub innego zbiornika wodnego oraz odprowadzania jej do miejsc na lądzie. Są one często używane do zapewnienia wody dla gospodarstw i domów w obszarach, które nie mają dostępu do miejskich źródeł wody. Na przykład, jeśli mieszkasz na terenach wiejskich i chcesz postawić studnię w charakterze głównego źródła wody, potrzebować będziesz pompy zatapialnej, aby doprowadzić wodę z ziemi, gdzie jest przechowywana.

Jak działają pompy zatapialne?

Najczęściej spotykane pompy zatapialne Hamer są przeznaczone do przepychania wody przez wąż lub rurę do studni, lub studzienki, gdzie mogą być wykorzystywane do nawadniania i pokrewnych celów.

Pompy zatapialne Hamer wykorzystują silnik do obracania wirnika wewnątrz obudowy z przymocowanymi do niego łopatkami. Wirnik przekazuje energię z silnika do łopatek, które obracają się szybko, gdy przecinają wodę w studni lub studzience. Powoduje to, że tworzą podciśnienie wewnątrz komory, która wciąga wodę do komory pompy i na zewnątrz przez jej port tłoczny.

Obudowa zawiera wlot, do którego można podłączyć elastyczne rury ze złączkami, dzięki czemu można skierować strumień wody tam, gdzie chcemy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*